خرید زندگی

معاینه فنی تاكسی های پایتخت در سال 1400 مجانی شد

معاینه فنی تاكسی های پایتخت در سال 1400 مجانی شد

خرید زندگی: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از مجانی شدن هزینه رجوع اول معاینه فنی خودرو های تاکسی شهرتهران در مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران طی سال آینده با مشارکت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران خبرداد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سیدمناف هاشمی با بیان این خبر درحاشیه مراسم تکریم از مدافعان خدمت شهرداری تهران که با حضور دکتر حناچی شهردار تهران، حجت الاسلام والمسلمین امرودی، رئیس سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران، جوادی یگانه، معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تهران و همینطور تعدادی از خانواده های درگذشتگان کرونایی شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت یاد وخاطره سفیران آسمانی و ابراز همدردی با بازماندگان آنها اضافه کرد: از آنجائی که خودرو های تاکسی در مقایسه با خودرو های شخصی، سالانه دارای پیمایش بیشتری بوده و دارای کاربری حمل مسافر است بنابراین پایش مستمر آنها از لحاظ وضعیت تولید آلایندگی و ایمنی برای مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی اظهار داشت: این طرح با هدف کمک به کاهش آلودگی هوا، حمایت مالی از رانندگان تاکسی، ترویج فرهنگ استفاده از خودرو های سالم و حفظ سلامت شهروندان انجام می شود.

معاون شهردارتهران درباره جزئیات این طرح اظهار داشت: خودرو های تاکسی شهر تهران در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که از راه سامانه «سیما تاکسی» سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می توانند سالانه در هرنوبت رفتن به مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران ؛ در مراجعات نوبت اول خود از طرح مجانی استفاده کنند.

هاشمی افزود: طرح مجانی شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال ۹۹ چندین نوبت در بازه زمانی برجسته به اجرا در آمد و استقبال خوبی از جانب تاکسیرانان را به همراه داشت که با اجرای این طرح حمایتی از آغاز سال آینده تمامی خودرو های تاکسی شهر تهران مکلف به دریافت معاینه فنی از مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرتهران؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یادآورشد: مرکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران و دماوند مراکز منتخب جهت اجرای این طرح بوده و در این مراکز تمهیداتی پیشبینی خواهد شد که به این خودرو ها خدمات ویژه ای عرضه شود.

ازاین رو گزارش؛ هزینه رجوع اول معاینه فنی خودرو های سبک؛ مبلغ ۴۷ هزار تومان بوده و خودرو های تاکسی با عمر۱۰ سال و کمتر مطابق قانون و مصوبات دولت بایستی هر۶ ماه یکبار و خودرو های تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یکبار می توانند نسبت به دریافت معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.
منبع:

1399/12/29
13:47:26
0.0 / 5
799
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی