خرید زندگی

راه اندازی سامانه دا برای انسجام فعالیت داوطلبان حوزه كاركودك

راه اندازی سامانه دا برای انسجام فعالیت داوطلبان حوزه كاركودك

به گزارش خرید زندگی مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از شروع فعالیت سامانه داوطلبان خدمت دهی به کودکان کار (دا) خبرداد و اظهار داشت: این سامانه همزمان با برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان کار در ایوان انتظار میدان ولیعصر (ع) افتتاح می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سید مالک حسینی با اشاره به برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان کار با عنوان «کارنگ» از 23 اسفند 1399 تا 5 فروردین ماه 1400 اظهار داشت: مدتی قبل از کودکان حاضر در مراکز پرتو خواسته شد تا بهار و نوروز را در نقاشی های خود به تصویر بکشند که حاصل این نقاشی ها در نمایشگاه «کارنگ» به نمایش درآمده است.
وی با اعلان اینکه افتتاحیه این نمایشگاه امروز دوشنبه در ایوان انتظار برگزار می شود، اضافه کرد: قسمتی از نقاشی های کودکان نیز به شکل کارت پستال چاپ و انتشار یافته است. همین طور عموم شهروندان علاقمند می توانند از این نمایشگاه و هنر کودکان کار بازدید کنند.
مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه با اعلان اینکه حذف کار کودک و توانمندسازی کودکان کار جز با مشارکت تمام شهروندان امکانپذیر نخواهد بود، اشاره کرد: باتوجه به درخواست شهروندان درباب نحوه صحیح و استاندارد کمک به کودکان لطمه دیده، در معرض لطمه و خصوصاً کودکان کار و خیابان، سامانه «دا» از طرف سازمان رفاه و خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران برای این منظور طراحی شده است.
حسینی با اشاره به اینکه این سامانه با هدف استفاده از توانمندی ها، مهارت ها و دانش شهروندان به شکل مستقیم برای کمک به کودکان کار و خیابان شهر تهران فعالیت می کند، اظهار داشت: هدف اولیه از طراحی این سامانه تشکیل بانک اطلاعاتی از شهروندان و سازمان های مردم نهاد داوطلب و در عین حال معرفی نیازهای کودکان و مراکز فعال در حوزه کودکان کار برای جذب کارهای داوطلبانه و رفع نیازهای کودکان کار است.
وی با اعلان اینکه «سامانه دا» در بستر سایت چهارراه کودک اجرائی شده است، اضافه کرد: این سامانه شامل ثبت نام افراد حقیقی داوطلب و ثبت نام سازمان های مردم نهاد داوطلب است. متقاضیان حقیقی و نیز سازمان های مردم نهاد با مراجعه به این سامانه مبادرت به ثبت اطلاعات هویتی، ارتباطی و اعلام مهارت ها و حوزه های علاقه مندی خود می کنند و بعد از آن پروسه راستی آزمایی و بررسی صلاحیت افراد و سازمان های مردم نهاد از طرف شهرداری تهران شروع خواهد شد.
مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران افزود: شهرداری تهران پس از صحت سنجی و بررسی این اطلاعات از افراد داوطلب دعوت خواهدنمود تا در بسترهایی که از طرف این نهاد برای انجام کار داوطلبانه فراهم شده، مانند مراکز پرتو، اتوبوس های ارائه خدمات اجتماعی به کودکان کار و... مشارکت داشته باشند. در بخش دیگری نیز باتوجه به اهمیت برقراری ارتباط کارآمد بین داوطلبان و مراکز فعال در حوزه کودکان کار و خیابان، پس از نیازسنجی های لازم، خلاءهای آموزشی، بهداشتی، درمانی، تغذیه ای و... کودکان بوسیله «سامانه دا» اطلاع رسانی می شود تا «سامانه دا» به مثابه پل ارتباطی بین داوطلبان و نهادها و سازمان های خدمت رسان به کودکان کار، نقش مؤثری در جهت دهی این فعالیت ها ایفا کند.
بگفته حسینی، فعالیت «سامانه دا» به شکل کامل در سایت چهارراه کودک منعکس می شود تا ضمن شفافیت در عملکرد خود، با اطلاع رسانی بموقع، زمینه برای جذب داوطلبان جدیدی که می توانند برای کمک به کودکان کار و خیابان وارد عمل شوند را فراهم آورد.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی، به گفته ی ایشان، تمامی شهروندان و سازمان های مردم نهاد با هر تخصص، مهارت و زمان آزادی که دارند، می توانند با مراجعه به سایت چهارراه کودک به آدرس www.4rahkoudak.ir فرم مربوطه را تکمیل و ارسال نمایند.
منبع:

1399/12/25
22:39:25
0.0 / 5
755
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی