خرید زندگی
حناچی در مراسم امضای تفاهم نامه ۳۱ رام قطار متروی تهران،

نیمی از سفرهای درون شهری باید با مترو باشد

نیمی از سفرهای درون شهری باید با مترو باشد

شهردار تهران با تاکید بر اینکه نیمی از سفرهای درون شهری باید با مترو باشد، ترافیک و آلودگی هوا را از چالش های کلانشهرها دانست و اظهار داشت: تنها راهکار کاهش آلودگی هوا با برقی کردن اتوبوس ها و خودروهاست که دراین زمینه برنامه هایی در دستور کار داریم.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم امضای تفاهم نامه ۳۱ رام قطار متروی تهران، طرح نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده شهر تهران و انعقاد قرارداد خرید ۱۰۵ دستگاه واگن قطار مترو با اشاره به اینکه تهران ۱۴۰۰ فرصتی است که به ۱۰۰ سال قبل و ۱۰۰ سال آینده بعد تهران نگاهی بیافکنیم و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم، اظهار داشت: هم اکنون با همکاری صورت گرفته قطار شهری طراحی و تولید شده است و طراحی و ساخت قطارهای بین شهری ملی نیز در حال انجام می باشد. این پروژه پیچیده تر خواهد بود.
وی با اشاره به آلودگی هوا و ترافیک بعنوان دو مشکل اساسی کلانشهرها اشاره کرد: توسعه حمل و نقل عمومی بعنوان یک برنامه ای در دستور کار خیلی از کشورها قرار گرفته است که این توسعه خصوصاً در بخش مترو صورت گرفته است.
حناچی با تاکید بر این که ما درصدد هستیم تا ۵۰ درصد سفرهای درون شهری بوسیله مترو صورت گیرد، اشاره کرد: این امر زمانی محقق می شود که از حداکثر راندمان موجود استفاده گردد و فاصله زمانی قطارها به دو و نیم دقیقه برسد.
شهردار تهران با تاکید بر این که هم اکنون در توسعه ایستگاه ها و طول مسافت پیشرفت ۵۰ درصدی داریم، افزود: بر طبق بودجه های پیش بینی شده سال ۱۴۰۰ شهرداری، ۴۰ درصد اعتبارات مربوط به حوزه حمل و نقل عمومی است و اصلی ترین راه تامین اعتبارات این بخش بوسیله اوراق مشارکت صورت می گیرد که دراین زمینه نگرانی هایی برای تامین مالی اوراق مشارکت ۱۴۰۰ وجود دارد.
وی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه ی تامین مالی اوراق مشارکت ۹۸ شهرداری تصریح کرد: در مراسم امروز شاهد افتتاح دو ایستگاه مترو هستیم و تا آخر سال دو ایستگاه دیگر و در مجوع تا شروع سال آینده چهار ایستگاه مترو افتتاح می گردد.
حناچی با اشاره به چالش های شهرداری با شیوع ویروس کرونا با تاکید بر این که این چالش ها تنها مختص ایران نیست بلکه بیشتر شهرداری های دنیا با این مشکلات مواجه بودند، اشاره کرد: شهرداری ها با مواجهه با شیوع ویروس کرونا کمک های مالی دریافت نمودند ولی ما شاهد می باشیم با شیوع ویروس کرونا ۱۱۰۰ مرکز ورزشی وابسته به شهرداری تعطیل شد و باید حقوق کارکنان آنها را نیز پرداخت می کردیم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه با بهره برداری از هر ایستگاه جدید ۳۰ هزار مسافر به مسافران مترو اضافه می شود، افزود: یکی از ایستگاه هایی که امروز افتتاح می شود ایستگاه تربیت مدرس است که با شروع به کار آن خط تهران تکمیل خواهد شد.
وی مغفول ماندن پایانه های قطارهای مترو را از چالش های این حوزه نام برد و افزود: هم اکنون اقداماتی دراین زمینه در دستور کار قرار دارد.
شهردار تهران مشکل آلودگی تهران را از دیگر محورهای شهرداری ذکر کرد و اظهار داشت: کنترل سوخت های فسیلی در محدوده های شهری می تواند دراین زمینه موثر باشد که در این راستا از طرف سازمان محیط زیست برای صنایع آلاینده اقداماتی در حال اجراست.
حناچی اشاره کرد: ما برای کنترل آلاینده های متحرک راهی به جز برقی کردن خودرو ها نداریم که این امر در برقی کردن اتوبوس ها، تاکسی ها و موتورها در حال تعقیب هستند.
وی با اشاره به اینکه آلوده ترین شهرهای دنیا بوسیله برقی کردن خودرو به نتایج خوبی رسیده اند، از شهر پکن بعنوان یک تجربه موفق دراین زمینه نام برد و اشاره کرد: هم اکنون میزان آلاینده ها رو به کاهش است و نرخ شیب رشد آن در حال کاهش است.
1399/12/23
12:16:48
0.0 / 5
583
تگهای خبر: تولید , ساخت , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی