خرید زندگی

رونمایی از 20 عنوان كتاب آموزشی مدیریت شهری ویژه اعضای شوراهای شهر و شهرداران

رونمایی از 20 عنوان كتاب آموزشی مدیریت شهری ویژه اعضای شوراهای شهر و شهرداران

معاون عمرانی، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به رونمایی از 20 عنوان کتاب آموزشی مدیریت شهری ویژه اعضای شوراهای شهر و شهرداران، اظهار داشت: از تمام نخبگان، متخصصان، افراد دارای صلاحیت که برای اداره شهرها و روستاه ایده های خلاقانه نوآورانه و دانشی دارند و مجهز به ایده های بکر هستند، دعوت می کنم که در این انتخابات شرکت نمایند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد - معاون عمرانی، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در حاشیه یکصد و شصت و ششمین جلسه شورایعالی هماهنگ ترافیک شهرهای کشور، ضمن اشاره به شروع ثبت نام نامزدهای اعضای شورای شهر و روستاها، اظهارکرد: لازم است افراد نخبه، مجرب و متخصص در انتخابات شورای شهر و روستا ثبت نام کنند.

وی اظهار داشت: به جهت اینکه از اهداف پرارزش اصول ششم و هفتم قانون اساسی و همینطور اصل های ۱۰۱ تا ۱۰۶ فصل هفتم قانون اساسی که از تشکیل شوراها در شهرها و روستاها دنبال می شده دور نشویم و به جهت اینکه به آفت هایی که به تازگی شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای ما را درگیر کرده گرفتار نشویم و پرونده هایی که هر روز و هر هفته در حل اختلاف مطرح می شود کمتر شود و مدیریت شهری و روستایی مشاورانی فهیم و مجرب برای برنامه ریزی و ناظرانی تیزبین را شاهد باشند و تصمیم گیر، تصمیم ساز و نمایندگانی قوی برای شورایعالی استان ها باشند، نیاز است افرادی ورود کنند که اصل نخبگی، اصل خبرگی، تعهد و تخصص را توأمان داشته باشند.
جمالی نژاد ضمن اشاره به اینکه شوراها کارکردهای فراوانی دارند، اظهار داشت: شوراها تمرکز زدایی و واگذاری وظایف و مسئولیت ها در سطوح محلی را محقق می کنند و تقویت کننده سرمایه اجتماعی و ایجاد کننده سرزندگی در شهرها و روستاهای کشور هستند.
معاون عمرانی، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور افزود: شوراها حلقه واسط بین ارکان نظام از دولت، قوه مقننه، قوه قضایی و شهروندان است و نهایتا تسهیل گری در اجرای فعالیتهای محلی و نقش پذیری در حوزه اجتماعی را محقق می کند.
وی ضمن بیان اینکه در قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران برای انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان معیارهایی پیشبینی شده، اظهارکرد: ازاین رو با عنایت به این که در آستانه قرن جدید هستیم به منظور اینکه درراستای بیانیه گام دوم انقلاب حرکت نماییم و شهرها و روستاهای آبادی داشته باشیم از تمام نخبگان، متخصصان، افراد دارای صلاحیت که برای اداره شهرها و روستاه ایده های خلاقانه نوآورانه و دانشی دارند و مجهز به ایده های بکر هستند، دعوت می کنم که در این انتخابات شرکت نمایند.
جمالی نژاد اظهار داشت: همینطور از کسانی که روش های جدید حل مسئله را می دانند و کسانی که عاشق خدمت به کشور و نظام هستند نیز دعوت می کنم که حضور پررنگی در انتخابات شوراهای اسلامی داشته باشند و در این انتخابات هم دانشگاهیان و هم عزیزان اجرایی بتوانند دست به دست یکدیگر دهند تا یک فضا و بستر بسیار خوبی برای ارتقا شاخصهای شهری و روستایی فراهم نمایند.
معاون عمرانی، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ضمن اشاره به اینکه شهرداری ها مأموریت های زیادی را اجرا می کنند، اظهار داشت: بیشتر از ۳۴۰ مأموریت مختلف در شهرها و روستاها توسط شهرداران و دهیاران انجام می شود. سه دوره آموزشی متفاوت نیز از سالهای گذشته برای اعضای شورای اسلامی شهرها پیشبینی شده است که قبل از انتخاب، حین انتخابات و پس از انتخابات برگزار می شود.
وی افزود: همینطور ۲۰ جلد کتاب را سازمان شهرداری و دهیاری ها تنظیم، تدوین و تالیف کرده اند. کتاب هایی تحت عنوان کتاب های سبز ۱۴۰۰ که حوزه های مختلفی همچون تاسیسات شهری، مدیریت پسماند، ساخت و سازهای شهری، طرح های شهری، حمل و نقل درون شهری و... را شامل می شود و مطالعه آن می تواند به کسانی که علاقمند و عاشق خدمت به شهرها، روستاها و کشور هستند، کمک نماید تا با دید تیزبین تر مسائل را در نظر بگیرند.1399/12/20
18:18:41
0.0 / 5
791
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , خدمت , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
خرید زندگی