خرید زندگی
رحمانی فضلی:

روند رشد كرونا در خوزستان كاهشی شد

روند رشد كرونا در خوزستان كاهشی شد

به گزارش خرید زندگی وزیر کشور اظهار داشت: مرزهای خوزستان کاملاً بسته است و فقط ایرانی هایی که به عراق رفته اند با شرایط خاص می توانند به کشور برگردند.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در حاشیه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در این نشست وظایف تمامی دستگاه ها بررسی گردید، مشارکت مردم و همکاری آنها برای رعایت پروتکل ها انصافاً عالی بود و ما از مردم انتظار داریم همان گونه که در سال ۹۸ به علت وقوع سیل در خانه های خود ماندند و از سفرها پرهیز کردند و همینطور در سال ۹۹ درگیر کرونا بودند و از سفر امتناع کردند، نوروز ۱۴۰۰ هم حتی المقدور به سفر نروند و پروتکل ها را رعایت نمایند.
وی اضافه کرد: اقدامات خوبی در خوزستان انجام شده، پروتکل ها در حال رعایت است، سفرهای بین شهری و بین استانی بسیار محدود شده و وضعیت خوزستان نسبت به هفته قبل کمی بهتر شده است.
وزیر کشور اظهار داشت: با دستگاههای مربوطه صحبت شده تا از کاسبان و افرادی که بعنوان مثال قسط داشته اند یا باید کرایه و اجاره می دادند حمایت شود و در صورت امکان اقساطشان تقسیط شود.
رحمانی اظهار داشت: مرزهای خوزستان کاملاً بسته است، فقط ایرانی هایی که به عراق رفته اند با شرایط خاص می توانند به کشور برگردند. از ایرانی هایی که قصد رفتن به کشور دارند تست کرونا گرفته می شود، اگر تست آنها مثبت باشد به بیمارستان ها هدایت می شوند و اگر منفی باشد، به سمت خانه هایشان می روند.
وی خاطرنشان کرد: نه تنها مرزهای خوزستان بسته است بلکه مرزهای بین استانی با استان های ایلام، کرمانشاه و کردستان هم بسته است و محدودیت ها در این سه استان هم اعمال می شود.
رحمانی فضلی اظهار داشت: خوشبختانه روند رشد بیماری کرونا در خوزستان کاهشی بوده و امیدواریم این روند را در کل کشور مشاهده نماییم.
به گفته وزیر کشور، ۲۵۰۰ تست در خوزستان انجام شده و رهگیری بیماران شروع شده است.
وی اظهار داشت: برای عید مقرر است با همکاری بسیج و دیگر دستگاه ها یک مانور دو هفته ای را تحت لقای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار نماییم، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تست در این طرح انجام می شود که اولویت این تست ها با استان خوزستان است.


منبع:

1399/12/12
21:19:58
0.0 / 5
806
تگهای خبر: سفر , مال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی