خرید زندگی
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس:

مشكل كمبود قانون نیست بلكه انباشت قانون است

مشكل كمبود قانون نیست بلكه انباشت قانون است

به گزارش خرید زندگی رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس در مورد کارآمدی مدیران اظهار داشت: مشکل کمبود قانون نیست بلکه انباشت قانون است که این امر در ارتباط با مدیران نیست و بخشی به مجلس برمی گردد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین تقوی در پنجمین جلسه شورای اداری استان تهران اظهار داشت: در مجلس یازدهم تعهد جمعی عنوان شد که در خدمت مدیران باشیم و کمک نماییم تا کارها به خوبی پیش رود. مدیران سرمایه اجتماعی جامعه هستند. بطور قطع پست و مسئولیت امانت است و مسؤلان امانتدار هستند؛ مدیران باید پست را بعنوان خدمت نگاه کنند چون که نوع نگاه رفتارها را شکل می دهد؛ پست ها مرکز معامله و تجارت نیست بلکه خدمت اولویت و افتخار است.

وی اضافه کرد: خدمت به مردم عبادت است، خصوصیت دیگر مدیر اینکه مدیر باید از جنس مردم باشد و اینکه گرفتاری و سختی مردم بر روح و روان مدیر فشار آورد. بدون شک مدیر باید شوق خدمت به مردم داشته باشد اظهار داشت: مدیر باید زینت سازمان باشد، همینطور مدیر باید کارآمد باشد چونکه یکی از عوامل زوال حکومت، کارگزاران و مدیران ناکارآمد است، مدیر در حوزه کاری خود باید قدرتمند باشد.

وی ضمن اشاره به نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر اضافه کرد: مدیر باید با تجربه و کارآمد باشد و نباید حریص بر مدیریت باشد؛ بعلاوه مدیر باید به افکار عمومی توجه ویژه داشته باشد، مدیر باید کم هزینه و پرسود باشد. رانت و ویژه خواهی در نظام اسلامی ممنون است و مدیر باید با مردم مهربان باشد و تقوا و خداترسی را سرلوحه امور قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سیّدرضا تقوی ضمن اشاره به ضرورت کارآمدی مدیر تصریح کرد: مشکل کمبود قانون نیست بلکه انباشت قانون است که این امر در ارتباط با مدیران نیست و بخشی به مجلس برمی گردد، چونکه مدیر به استناد یک قانون اقدامی انجام می دهد و مدیری به استناد قانون دیگر کار دیگری انجام می دهد. ساختارها در نظام اداری بسیار مهم می باشد ساختار بر مبنای محتوا طراحی می شود؛ بدون ساختار مناسب برنامه ها با چالش مواجه می شوند.


منبع:

1399/12/03
12:36:40
0.0 / 5
612
تگهای خبر: اجتماعی , خدمت , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
خرید زندگی