خرید زندگی
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور خبر داد

برگزاری چهارمین المپیاد علمی دهیاران كشور همزمان با دهه فجر

برگزاری چهارمین المپیاد علمی دهیاران كشور همزمان با دهه فجر

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از برگزاری چهارمین المپیاد علمی دهیاران کشور به صورت برخط و در بستر سامانه آموزش مجازی مدیریت شهری و روستایی کشور همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در وضعیت سال جاری و باتوجه به انتشار ویروس کرونا، برای نخستین بار المپیاد علمی دهیاران سراسر کشور به صورت مجازی از طرف مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی انجام شد.

وی درباب این المپیاد توضیح داد: ۲۰۷ نفر از دهیاران کشور که در آزمون های مکاتبه ای استانها حائز بالاترین امتیاز شده بودند، موفق به حضور در چهارمین المپیاد علمی دهیاران کشور شدند که این میزان از مشارکت، در مقایسه با المپیادهای حضوری بسیار قابل توجه بوده است.

وی افزود: این آزمون مشتمل بر ۱۰۰ سوال در سرفصل های قوانین و مقررات دهیاری ها، اقتصاد روستایی، گردشگری روستایی، قوانین و مقررات مالی دهیاری و شوراها، اصول و مبانی بهداشت روستایی، ضوابط و مقررات فنی و عمرانی، مدیریت بحران بوده است.

جمالی نژاد در ادامه ضمن قدردانی از زحمات استانداری ها و دهیاران پرتلاشی که در آزمون های استانی و ملی، حضور و مشارکت فعال و موثر داشته اند، اعلام نمود که برای تمامی افرادی که بالاتر از ۶۰ امتیاز را کسب نموده اند طبق دستورالعمل های ابلاغی، گواهی حضور در دوره های آموزشی صادرمی شود و از دهیاران برتر المپیاد به نحو شایسته در سطوح محلی، منطقه ای و ملی از دهیاران تقدیر خواهد شد.

وی ضمن اشاره به وظایف و ماموریتهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در زمینه آموزش و توانمندسازی کارکنان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اظهار داشت: موضوع مهم آموزش در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود و با بهره بردن از تمامی ظرفیتهای موجود برای ارتقاء سطح دانش شغلی و علمی کارکنان شهرداری ها و دهیاری های کشور، بایستی تلاش شود.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، جمالی نژاد افزود: تا حالا سه دوره المپیاد علمی ملی برای دهیاران کشور به صورت حضوری برگزار شده است و این المپیاد، نخستین تجربه سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در زمینه برگزاری آزمون مجازی برای دهیاری ها بوده است.
1399/11/22
11:53:11
0.0 / 5
564
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خرید زندگی