خرید زندگی
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری:

نرخ مهاجرت از روستا به شهر به یك دهم درصد رسید

نرخ مهاجرت از روستا به شهر به یك دهم درصد رسید

خرید زندگی: گلستان معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: نرخ مهاجرت از روستا به شهر از سالانه یک درصد به یک دهم درصد رسیده است.


محمد امید امروز در مراسم بهره برداری از مدرسه ابتدایی روستای شمس آباد گرگان اظهار نمود: دولت تدبیر و امید سه اقدام اساسی آب آشامیدنی سالم روستایی، گازرسانی به روستا و ارتقاء برخورداری از اینترنت در توسعه روستاها را مورد توجه قرار داد.
وی ضمن اشاره به اینکه پیش از این دولت، ۳ هزار روستا از نعمت گاز برخوردار بودند، تصریح کرد: امروز به ۳۵ هزار روستا گازرسانی شده و ۸۶ درصد روستاها از گاز برخوردار می باشند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تا پیش از این دولت ۱۶ درصد روستاها از شبکه اینترنت برخوردار بودند و امروز سطح این برخورداری از اینترنت در روستاها به ۹۴ درصد رسیده است.
امید بیان نمود: با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانکی جمعاً ۲۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال روستاها تخصیص یافت که سهم گلستان از این مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و خوشبختانه گلستان یکی از استان های پیشرو در جذب با رقم ۴۸۰ میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: سهم اشتغال روستایی از ۵ درصد در ابتدای دولت به ۳۰ درصد هم اکنون در اشتغال کشور رسیده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ضمن اشاره به اینکه خوشبختانه مهاجرت از روستاها به شهرها روند کندی پیدا کرده است، تصریح کرد: امیدواریم از سال آینده شاهد مهاجرت معکوس به روستاها باشیم.
وی بیان نمود: با استفاده از منابع دولت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور به بیمه روستاییان تخصیص یافته و مقرر شده یک و نیم میلیون جمعیت روستایی به صورت صد در صد مجانی بیمه شوند.
امید اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه صورت گرفته مقرر شده ۳۲ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان روستایی ساخته شود که یک سوم آن از تسهیلات بانکی ارزانقیمت و دو سوم آن به صورت بلاعوض تأمین خواهد شد.
منبع:

1399/11/18
10:30:40
0.0 / 5
929
تگهای خبر: اینترنت , دولت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خرید زندگی