خرید زندگی
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با كرونا خبر داد

اجرائی شدن بیش از ۹۰ درصد مصوبات قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با كرونا

اجرائی شدن بیش از ۹۰ درصد مصوبات قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با كرونا

خرید زندگی: دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از اجرائی شدن بیش از 90 درصد مصوبات این قرارگاه آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، دین پرست امروز در یک نشست خبری در تشریح اقدامات انجام شده در حوزه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به تشکیل ۵۵ جلسه اصلی ستاد ملی به ریاست رئیس جمهور اشاره نمود و اضافه کرد: از این ۵۵ جلسه تشکیل شده تعداد ۴۱ جلسه پیش از تشکیل قرارگاه عملیاتی و ۱۴ جلسه پس از تشکیل قرارگاه عملیاتی برگزار شده است. از آنجایی که با اهمیت ترین وظیفه قرارگاه عملیاتی پیگیری اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا بوده در همین راستا دو اقدام مهم در دستور کار قرارگاه قرار گرفت که از این میان نخست بررسی دقیق مصوبات ۴۱ جلسه ستاد بود که ۳۸۸ مصوبه ابلاغی ستاد ملی از ۳۸ دستگاه اجرائی، نهاد و سازمان پیگیری و جمع بندی آن به رئیس جمهور ارسال شده است.
وی ادامه داد: بنا به پیشنهاد فرمانده قرارگاه عملیاتی و تصویب رئیس جمهور، راستی آزمایی محتویات گزارش های دستگاهها برای ثبت و ضبط در سوابق به دبیرخانه ستاد ملی ارجاع شده است. همین طور آخرین وضعیت اجرای مصوبات ۱۴ جلسه ستاد -یعنی جلسات ۴۲ تا ۵۵ که پس از تشکیل قرارگاه برگزار شده - بررسی می شود که ۷۶ مصوبه ابلاغ گردیده است و تااین لحظه مصوبات ۱۰ جلسه یعنی جلسات ۴۲ تا ۵۲ که بیش از ۶۳ مصوبه بوده است کاملا اجرائی شده است و گزارش آن نیز به استحضار رئیس جمهور رسیده است.
وی افزود: مصوبات چهار جلسه ۵۲ تا ۵۵ با ۱۳ مصوبه باقیمانده است که پیگیری اجرای این مصوبات نیز در دستورکار قرار دارد. قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تا کنون هشت جلسه برقرار کرده که تعداد مصوبات این جلسات ۱۸۲ مصوبه بود و تا کنون ۱۷۰ مورد یعنی بیش از ۹۰ درصد مصوبات اجرائی شده است. البته علاوه بر جلسات اصلی قرارگاه، وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی جلسات بسیاری به صورت هفتگی با مسئولین دستگاه های ذیربط، روسای کمیته های زیر مجموعه ستاد ملی، استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی، فرمانداران، بخشداران برگزار کرده است. از طرف دیگر جلسات منظم هفتگی به ریاست وزیر کشور با حضور معاونین دو وزارتخانه بهداشت و کشور برگزار می گردد.
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به سوالی درباب نظارت بر اجرای محدودیت ها و ممنوعیت های کرونائی در کشور اظهار داشت: آمارهای نظارت بر اجرای محدودیت ها به صورت مرتب منتشر می شود و در طول این مدت پلمب و جریمه واحدهای صنفی بسیار زیاد بوده که گزارشات دقیق آن موجود است.
وی اشاره کرد: بی شک وقتی قانونی وضع می شود و موارد تنبیهی نیز برای آن مشخص می شود دو موضوع بحث اثربخشی و بازدارندگی برای آنها مورد توجه قرار می گیرد. در مواجهه با این پدیده پیچیده که به صورت مرتب با معیشت مردم در ارتباط بود رفتارهای سخت گیرانه باید با در نظر گرفتن همه موارد انجام می شد تا مشکلات بیشتری به وجود نیاید.
وی افزود: همراهی اصناف بسیار عالی و کامل بوده و می توان گفت بیش از ۸۵ درصد همراهی اصناف را شاهد بوده ایم اما بازدارندگی این قوانین موضوعی است که در حال بررسی است. در حقیقت نقاط ضعف و قوت طرح های اجرا شده در حال بررسی است.
وی درباب موضوع واکسن تولید داخل و واردات واکسن نیز اظهار داشت: همه تلاش ها معطوف به تامین واکسن است که این کار توسط دستگاه های متولی خصوصاً وزارت بهداشت در حال انجام می باشد. گروه های هدف تعیین شده و کشورهای هدف برای واردات واکسن نیز مشخص شده، رایزنی ها در حال انجام می باشد و امیدواریم ظرف روزهای آتی شاهد ورود نخستین محموله واکسن به کشور باشیم.
منبع:

1399/11/15
18:07:17
0.0 / 5
903
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی