خرید زندگی

آزاد سازی 105 هزار مترمربع از اراضی كشاورزی

آزاد سازی 105 هزار مترمربع از اراضی كشاورزی

به گزارش خرید زندگی فرمانده یگان امداد تهران بزرگ از آزاد سازی 105 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به ارزش 750 میلیارد ریال آگاهی داد و اظهار داشت: در این عملیات 65 فقره حکم قضائی اجرا شد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا سرهنگ سلمان آدینه وند اضافه کرد: روستای حسن آباد فشافویه همچون روستاهای نزدیک به شهر تهران است و با افزایش قیمت مسکن، زمین های کشاورزی این روستا با استقبال بیشتری روبه رو شده است و حتی برخی از مالکان این روستا زمین های کشاورزی خودرا با ساخت بنا به باغ و باغچه تبدیل نموده اند.

وی با اشاره به اینکه تغییر نوع کاربری بدون ستاندن مجوزهای لازم، نظم عمومی را در مالکیت اشخاص بر هم خواهد زد، اظهارکرد: تغییر نوع کاربری شامل باغ به زمین های زراعی و یا کشاورزی به مسکونی و... بدون انجام تشریفات اداری و ستاندن مجوزهای لازم غیر قانونی می باشد و به منابع طبیعی و زیست محیطی لطمه وارد خواهد شد.

فرمانده یگان امداد توضیح داد: با مراجعه نماینده حقوقی اداره جهاد کشاورزی در خصوص اجرای ۶۵ حکم قضایی، مشخص شد که مالکان این اراضی کشاورزی، کاربری زمین های خودرا به وسعت ۱۰۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع از کاربری کشاورزی به کاربری باغ و باغچه تبدیل نموده اند و الان کاربری این اراضی مطابق با اسناد مالکیت ثبتی آنان نیست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس آدینه وند با اشاره به اینکه با اجرای دستورهای قضایی اراضی کشاورزی روستای حسن آباد به وضعیت سابق خود بازگشت، اظهار داشت: کارشناسان ارزش ریالی این اراضی را بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

منبع:

1399/11/06
17:57:38
0.0 / 5
834
تگهای خبر: پلیس , ساخت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی