خرید زندگی
رییس فراكسیون كارگری شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد

لزوم تبدیل قرارداد كارگران پیمانكاری شهرداری تهران در سال ۱۴۰۰ به صورت مستقیم با شهرداری

لزوم تبدیل قرارداد كارگران پیمانكاری شهرداری تهران در سال ۱۴۰۰ به صورت مستقیم با شهرداری

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری شهرداری اصرار کرد و اظهار داشت: کارگران پیمانکاری شهرداری تهران در سال 1400 به قراردادی مستقیم با شهرداری تبدیل شوند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در دویست و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران به ارائه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به اهمیت بحث منابع انسانی و لزوم نگاه ویژه به امنیت شغلی کارگران همکار با شهرداری در بودجه سال آینده می بایست به کارکنان وکارگران پیمانکاری که دوشادوش کارکنان رسمی و قراردادی در خط مقدم ارائه خدمات به شهروندان شهر تهران حضور داشته و جنس کار آنها هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارد، اما از امنیت شغلی و حقوق و مزایای کمتری برخوردار می باشند، توجه جدی تر صورت پذیرد چونکه این امر سبب ایجاد حس تبعیض میان نیروهای پیمانکاری با کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری تهران شده است.
رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران افزود: بطور مثال نیروهای شهربان، معبربان و حریم بان به صورت تمام وقت امور محوله از طرف منطقه را حتی خارج از وظایف تعریف شده انجام می دهند. حتی کسانی که قرارداد موقت دارند اگر سالهای متمادی در یک محل مشغول به کار باشند طبق قانون کار نوع قرارداد آنها باید تغییر کند.
وی افزود: بدین جهت از شهردار تهران و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تقاضا دارم با توجه به این که سالانه پیمانکاران بخش های مختلف شهرداری تهران تغییر کرده اما نیروهای این بخش ها در مناطق و سازمان ها ثابت هستند به برای کمک به رفع دغدغه امنیت شغلی و بالا بردن سطح معیشت نیروهای پیمانکاران، در حین بررسی لایحه بودجه سال آینده به دنبال رفع مشکلات این قشر و یافتن راهکار دائمی در این خصوص باشند.
رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران پیشنهاد نمود کلیه کارکنان شرکت های پیمانکاری نظیر شهربان، حریم بان، معبربان، فضای سبز و پسماند برای سال آینده از قرارداد پیمانکاری به قراردادی مستقیم با شهرداری تهران تبدیل وضعیت شوند. همین طور لازم است بنا به دلیلهای ذکر شده برای بخش های دیگر همچون پرسنل خدوم شرکت خودرو سرویس و رانندگان شرکت واحد نیز ردیف مشخصی جهت رفع دغدغه های معیشتی و بیمه ای ایشان در نظر گرفته شود.1399/11/05
13:37:31
0.0 / 5
1080
تگهای خبر: امنیت , خدمات , سازمان , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی