خرید زندگی
معاون آموزش ابتدایی:

بازگشایی مدارس به معنای واقعی كلمه نخواهیم داشت

بازگشایی مدارس به معنای واقعی كلمه نخواهیم داشت

به گزارش خرید زندگی معاون ابتدایی وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: بازگشایی مدارس به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت و اطلاق این عبارت درست نیست.رضوان حکیم زاده شامگاه یکشنبه با حضور در مراسم عزاداری ایام فاطمیه در جمع عزاداران مسجد حسینیه اعظم زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه حسینیه اعظم زنجان می تواند کارکردهای مختلفی در حوزه تعلیم و تریبت داشته باشد، اضافه کرد: دانش آموزان می توانند با حضور در این اماکن و بخصوص با حضور در میان عزادارانی که خالصانه برای خاندان (ع) عزاداری می کنند، تجارب خوبی کسب کنند تا تربیت در ابعاد عقیدتی، عبادی و ابعاد اجتماعی با این گونه فعالیت ها تحقق پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: وجود حسینیه اعظم زنجان مبین دلدادگی مردم استان زنجان نسبت به خاندان (ع) است.
معاون ابتدایی وزیر آموزش وپرورش در مورد بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه سال جاری، اظهار نمود: ستاد ملی کرونا بعنوان تنها مرجع همه دستگاه ها و سازمان های تأثیرگذار که در این ستاد عضو هستند، مصوبه ای در خصوص بازگشایی مدارس پایه اول و دوم به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی دارد.
حکیم زاده با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش به هیچ وجه اجازه ایجاد وقفه در امر آموزش را نخواهد داد، افزود: در مدارسی که شورای مدرسه تشخیص داده، پایه های اول و دوم در گروه های کمتر از ۱۰ نفر از اول بهمن ماه سال جاری آموزش های حضوری خواهند داشت.
معاون ابتدایی وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: در مناطق روستایی و عشایری و مناطق دوردست که اغلب آنها جمعیت دانش آموزی کمی داشته و دسترسی به بستر فناوری ندارند، عرضه آموزش های حضوری می تواند به جبران شکاف آموزشی که از گذشته وجود داشته و با شیوع کرونا تشدید شده بود، کمک نماید.
حکیم زاده با تکیه بر اینکه مقوله ای با عنوان بازگشایی مدارس نداریم و نباید این عبارت را برای این تصمیم به کار ببریم، بیان نمود: بلکه حضور بسیار جزئی دانش آموزان پایه اول و دوم در گروه های کمتر از ۱۰ نفر را از اول بهمن ماه سال جاری خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام دانش آموزان سال جاری افزایش خوبی داشته است، اظهار داشت: هشت میلیون و ۴۷۸ هزار نفر در مقطع ابتدایی ثبت نام کردند که از این تعداد سه میلیون پایه اول و دوم هستند.
معاون ابتدایی وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: کادر آموزشی بر روند حضور دانش آموزان پایه اول و دوم در مدارس به صورت محدود نظارت کامل خواهند داشت و ساعات حضور در مدرسه هم محدود و مشخص خواهد بود، ازاین رو برای پایش یادگیری باید ساعات محدود در مدارس حضور داشته و سایر اوقات کماکان به صورت مجازی خواهد بود.
حکیم زاده با اشاره به اینکه در مقطع اول و دوم ابتدایی دانش آموزان باید مهارت سوادآموزی را یاد بگیرند، اضافه کرد: تمام پروتکل های بهداشتی با همکاری و نظارت و وزارت بهداشت تنظیم شده است و باید براین امر اذعان داشت که یک ساعت آموزش حضوری از ۶ ساعت آموزش مجازی بهتر است.منبع:

1399/10/29
11:07:34
0.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی