خرید زندگی

دیماه 99 آلوده ترین ماه تهران در 10 سال قبل

دیماه 99 آلوده ترین ماه تهران در 10 سال قبل

شروع زمستان سالجاری برای تهرانی ها همراه با هوای آلوده بود تا جایی که تا امروز برای شهر تهران، ۱۳ روز وضعیت ناسالم و ۱۱ روز ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است و بر مبنای آمارهای موجود دیماه ۹۹ را می توان آلوده ترین ماه از منظر آلودگی هوا در ۱۰ سال قبل در شهر تهران دانست.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، احمد طاهری - مدیر واحد سنجش و نگهداری شرکت کنترل کیفیت هوا - درباره جزئیات این خبر اظهار داشت: در حالی به ۲۷ دیماه ۹۹ رسیده ایم که در این ماه، بر مبنای شاخص کیفیت هوای گزارش شده برای شهر تهران، ۱۳ روز در وضعیت ناسالم و ۱۱ روز ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است. باآنکه تغییرات بوجود آمده در نحوه محاسبه شاخص امسال و سختگیرانه تر شدن حدود مجاز هم در افزایش تعداد روزهای ناسالم نقش داشته اما حتی اگر با دستورالعمل و حدود مجاز سابق هم شاخص کیفیت هوا در دیماه سال ۹۹ را محاسبه نماییم، ۹ روز ناسالم و ۱۴ روز ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.

او اضافه کرد: با عنایت به آمار عرضه شده، دیماه ۹۹ را می توان آلوده ترین ماه از منظر آلودگی هوا در ۱۰ سال قبل در شهر تهران دانست. بر مبنای اطلاعات ثبت شده شاخص کیفیت هوا، از دیماه ۸۹ تا کنون هیچ وقت تعداد روزهای ناسالم در یک ماه به ۹ روز بر مبنای دستورالعمل سابق و به ۱۵ روز بر مبنای دستورالعمل جدید نرسیده است. همینطور بر طبق این اطلاعات، آذر ۸۹ با ۱۱ روز ناسالم وضعیت بدتری از دیماه ۹۹ داشته است.

طاهری بیان نمود: این شرایط در حالی رقم می خورد که به علت شرایط بوجود آمده توسط بیماری کرونا، الگوی حمل و نقل در شهر تهران دستخوش تغییراتی شده که افزایش تردد ناوگان سواری در ساعات مجاز تردد و عدم تردد ناوگان حمل و نقل در بازه ساعتی ۲۱ تا ۴ بامداد را شاهد می باشیم که در ساعات روز افزایش انتشار را به دنبال داشته است و شرایط جوی همچون کاهش ارتفاع لایه مرزی، پایداری جوی و عدم وزش باد با سرعت قابل ملاحظه، انباشت آلاینده مذکور در سطح شهر را به دنبال داشته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، مدیر واحد سنجش و نگهداری شرکت کنترل کیفیت هوا با تکیه بر قابل قبول بودن وضعیت هوای امروز اظهار داشت: همینطور با عنایت به افزایش مصرف گاز در بخش های مسکونی، احتمال مصرف سوخت نامناسب با تولید آلودگی بالا در صنایع مجاور شهر تهران هم به تشدید سطح آلودگی در شهر تهران منجر گردیده است، اما خوشبختانه در روز جاری به دلیل وزش باد از شدت آلودگی انباشت شده در شهر کاهش یافته و وضعیت هوا به محدوده قابل قبول و شاخص برخط به ۷۳ رسیده است.

منبع:

1399/10/27
18:52:46
0.0 / 5
1101
تگهای خبر: تولید , صنایع , كیفیت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی