خرید زندگی
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران:

تمامی دوربین های پایتخت، خودرو های فاقد معاینه فنی را شناسایی می كنند

تمامی دوربین های پایتخت، خودرو های فاقد معاینه فنی را شناسایی می كنند

خرید زندگی: همزمان با ورود به فصل سرما و پدیده وارونگی هوا، آلودگی هوا در پایتخت افزایش می یابد. انجام معاینه فنی خودرو ها و موتورسیکلت ها و رفع ایرادات آن همچون راهکارهای کاهش عدد شاخص کیفیت هوا هستند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، و بنابر اعلام سایت شهر، حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران در پاسخ به این پرسش که در این روزها، چه اقدامات سخت گیرانه ای نسبت به معاینه فنی صورت می گیرد، توضیح داد: انجام معاینه فنی مربوط به ستاد معاینه فنی می شود و موضوع نظارت بر معاینه فنی و جریمه به پلیس راهور برمی گردد. تمامی دوربین های سطح شهر تهران چه در محدوده طرح کاهش، دوربین های سرعت، دوربین های چراغ قرمز و... به صورت ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته، خودرو های فاقد معاینه فنی را شناسایی می کنند.
وی در ادامه اضافه کرد: طی پروتکل مشخصی، مشخصات خودرو بمنظور اعمال قانون برای پلیس راهور ارجاع داده می شود.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران ضمن اشاره به طرح LEZ، اظهار داشت: سیستم LEZ که برای کنترل آلودگی هوا در کلانشهرها بر دوربین های ثبت تخلفات نصب شده نسبت به اعمال قانون این موارد اقدام نموده و برای دوربین فرقی ندارد که خودرو یا موتورسیکلت از مقابل آن رد می شود.
بگفته مقدم؛ باتوجه به مصوبه جدید کارگروه اضطرار آلودگی هوا و تأکیدات محسنی بندپی، استاندار تهران و همین طور گفته سردار هادیان فر، فرمانده راهور تهران بزرگ، پلیس راهور مکلف شده تا کنترل موتورسیکلت های دودزا و فاقد معاینه فنی را در اولویت و دستور کار خود قرار دهد.
او ضمن اشاره به تردد دو میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت در سطح شهر تهران، اظهار داشت: از شروع امسال تا آذر، حدود ۳۰ دستگاه موتور سیکلت به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نموده اند. برمبنای تشدید نظارت پلیس راهور، مراجعه موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی افزایش یافته است. آمار مراجعه موتورسیکلت ها تا ۱۴ دی برابر با ۶۰ دستگاه شده است.
مقدم در ادامه بیان کرد: البته نمی توان اظهار داشت که این آمار به مدلول افزایش ۲۰۰ درصدی است چونکه این عدد به یک هزارم آن چیزی که در شهر تهران وجود دارد، نرسیده است. درنتیجه این افزایش قابل توجه نیست. اگر هزار دستگاه موتورسیکلت هم به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کنند در مقابل دو میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت درحال تردد، باز هم عد قابل توجهی نیست.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران در آخر مراجعه موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی با حجمی که در سطح شهر درحال تردد هستند، را قابل مقایسه و توجه ندانست.
منبع:

1399/10/19
22:30:08
0.0 / 5
887
تگهای خبر: پلیس , سایت , كیفیت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی