خرید زندگی
استاندار تهران در جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران عنوان كرد

پیشنهاد تعطیلی 2روزه تهران

پیشنهاد تعطیلی 2روزه تهران

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران اظهار داشت: پیشنهاد دو روز تعطیلی برای همه دستگاههای اداری دولتی، خصوصی و همین طور کارهای عمرانی به معاون اول رئیس جمهور ارائه خواهد شد که برابر قوانین معاون اول رئیس جمهور و یا هیات وزیران در این خصوص تصمیم گیری نهایی را انجام خواهند داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اظهار داشت: بعضی از اعضا پیشنهاد کردند که جلسه کمیته اضطرار باید روز گذشته تشکیل می شد تا تصمیمی برای امروز و فردا اتخاذ می شد تا از میزان تاثیر آثار آلودگی هوا بر آحاد جامعه کاسته شود، در صورتیکه تمامی اقدامات برای کاهش آثار ظرف دو هفته گذشته گرفته شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون هیچ صنایع و نیروگاهی در تهران از سوخت مازوت استفاده نمی کند و این مساله مورد تایید شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی و محیط زیست استان تهران است. بدین سان صنایع از سوخت گاز و گازوئیلی که حداقل ۵۰ درصد آن از یورو ۴ برخوردار است، استفاده می نمایند.
بندپی افزود: از طرف دیگر پلیس نیز از تردد خودرو های دودزا و فاقد معاینه فنی جلوگیری کرده و با نظارت بر این بخش اقدام موثری انجام شده است. همین طور کوشش برای برخورد با موتورسیکلت های فاقد معاینه فنی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اشاره کرد: کارهای عمرانی تا اطلاع ثانوی متوقف است و تلاش می نماییم تا فعالیت معادن شن و ماسه به میزان تاثیری که بر آلودگی هوا دارند، کنترل شوند.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که شرکت گاز نظارت مستمری بر دستگاه های اداری برای تنظیم سیستم گرمایشی دارد و این نظارت تداوم پیدا می کند، اظهار داشت: البته با همه تمهیدات و اقدامات انجام شده، متاسفانه به سبب این که پدیده جوی ناپایدار نداشته ایم، با انباشت آلاینده ها مواجه هستیم و طبق گزارش هواشناسی به غیر از غروب یکشنبه و وزش باد اندکی که داریم، در بقیه ساعات با پایداری جوی مواجه هستیم و بدین سان انباشت آلاینده ها تداوم پیدا می کند.
وی افزود: ظرف روزهای گذشته دو لایه وارونگی در ارتفاع ۲۰۰ و ۹۰۰ متری را شاهد بوده ایم بدین سان با وجود همه تمهیدات اتخاذ شده باید تمهید دیگری اتخاذ شود. به همین دلیل و باتوجه به مصوبه هیات وزیران که در چنین شرایطی باید تدابیر سخت تری نسبت به حفظ و ارتقاء سلامت جامعه اتخاذ نماییم، باید تصمیماتی برای کاهش عوامل تماس با این ذرات اتخاذ کنیم؛ پس پیشنهاد و جمع بندی جلسه امروز برای معاون اول رئیس جمهور ارسال خواهد شد.
استاندار تهران اضافه کرد: بی شک برای حفظ سلامت آحاد جامعه و باتوجه به معیارها و قوانین مصوب هیات وزیران جمع بندی این جلسه که پیشنهاد اعضا بوده یعنی دو روز تعطیلی برای همه دستگاههای اداری دولتی، خصوصی و همین طور کارهای عمرانی به معاون اول رئیس جمهور ارائه خواهد شد که برابر قوانین معاون اول رئیس جمهور و یا هیات وزیران در این خصوص تصمیم گیری نهایی را انجام خواهند داد.
منبع:

1399/10/13
23:14:22
0.0 / 5
1147
تگهای خبر: پلیس , دولت , سلامت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی