خرید زندگی
شهردار تهران مطرح كرد؛

تهران ۱۴۰۰ نقطه عطف شروع حركت برای ساخت آینده پایتخت

تهران ۱۴۰۰ نقطه عطف شروع حركت برای ساخت آینده پایتخت

به گزارش خرید زندگی شهردار تهران با اشاره به اینکه تهران ۱۴۰۰ نقطه عطف شروع حرکت برای ساخت آینده تهران است، اظهار داشت: در یک سال قبل با پدیده شهرداری رانتی مواجه شدیم و باید این نگاه در صد ساله بعد تغییر کند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، پیروز حناچی، در رویداد ۱۴۰۰ که در حال برگزاری است با تبریک روز پرستار و اشاره به هفته های سخت کرونایی در تهران، اضافه کرد: ما شرایط سختی را در اداره کلانشهر پشت سر می گذاریم و تلاش می نماییم شهر آرام باشد. وی افزود: تقریباً تمام منابع درآمدی شهرداری در این دوران مبتلا به اختلال شده و منابعی برای جبران نداریم. حناچی اظهار داشت: به رغم این مشکلات با تمام تلاش همکارانم در شهرداری با امید به آینده و توکل به خداوند می تواینم این روزها را پشت سر بگذاریم و نمی گذاریم مردم سختی بیشتری را تحمل کنند. شهردار تهران ضمن اشاره به اینکه شعار ما تهران شهری برای همه است و غیر از این نمی توان شهر را اداره کرد، اضافه کرد: در شرایط کرونا سعی کردیم صدای مظلومیت مردم ایران و تهران را به گوش جهان برسانیم و با شهرداران کلانشهرها مطرح کردیم که علاوه بر ویروس کرونا ما با تحریم هم مقابله می نماییم و این مسئله بر ابعاد مختلف اداره شهرها گذاشته است و تلاش کردیم تصویر ذهنی شهر تهران را بهبود ببخشیم. وی افزود: رتبه تهران در استانداردها ۴ رتبه بهتر شده و در عرصه های بین المللی این مساله موثر واقع شد و در متروپلیس جایگاه مناسبی برای تهران ایجاد کردیم.
حناچی حرکت های اجتماعی بین المللی همچون همراهی با انفجار افعانستان، با عنوان «جان پدر کجاستی» را همچون کمک های دیپلماسی عمومی برشمرد و اظهار داشت: این مسئله فرصت استثنایی در اختیار ما قرار داد. حناچی ضمن اشاره به اینکه در آخرین روزهای قرن حاضر و نخستین روزهای قرن ۱۵ مدیریت فعلی شهری سر کار است، اضافه کرد: ما آخرین مدیران قرن حاضر و نخستین مدیران قرن آینده خواهیم بود و این فرصت هر ۱۰۰ سال یکبار اتفاق می افتد و باید برای راحتی بیشتر مردم تهران تلاش نماییم. وی ضمن اشاره به اتفاقات تاریخ ۱۰۰ ساله تهران از جنگ جهانی اول، شهریور ۱۳۲۰، جنگ جهانی دوم، قیام ۳۰ تیر، ملی شدن صنعت نفت، انقلاب ۵۷، شروع جنگ تحمیلی، و...، اظهار داشت: ۱۰۰ سال آینده فرصتی برای درست اندیشیدن و درست عمل کردن است. حناچی ضمن اشاره به جمعیت ۱۳ میلیون تهران و شهرهای اقماری آن، اظهار داشت: ما فرصت محدوده ۲۵ ساله را از دست داده ایم. وی ادامه داد: تراکم داخل تهران علاوه بر حریم از آن بین رفته و بنابراین آلودگی به شکل مضاعفی ۱۰۰ سالی است فرصتی برای برنامه ریزی درست نماییم. شهردار تهران همچون تبعات خروج از برنامه ریزی شهری را ایجاد شهرداری رانتی دانست که هزینه های بسیار سنگینی برای شهر داشت و تهران ۱۴۰۰ را فرصتی برای تغییر برنامه ریزی تهران برشمرد. وی ضمن اشاره به سخنان رئیس شورای شهر تهران، اظهار داشت: درگیری های روزمره مدیریت شهری ما را از عرضه لایحه دور کرد ولی این برنامه نقطه عطف فعالیت ما خواهد بود و با نگاه جدید لایحه تقدیم شورا می شود. حناچی اضافه کرد: تهران یک خصیصه خاص ندارد بلکه ارزش ها و خصوصیت های خاصی دارد و باید متناسب با انهاعمل کرد و بایدتمامی فعالیت هایمان را با لوگو تهران ۱۴۰۰ متناسب نماییم و استخوان بندی تهران حرکت نماییم. شهردار تهران اظهار داشت: امروز نقطه شروع حرکت به سمت تهران قرن جدید است تا روزهای بهتر شهر را ترسیم نماییم.


منبع:

1399/10/01
18:29:56
5.0 / 5
931
تگهای خبر: آرام , اجتماعی , پلیس , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی