خرید زندگی
یك عضو شورای شهر تهران:

یكی از راه های كسب درآمد برای شهرها روایت خاطره هاست

یكی از راه های كسب درآمد برای شهرها روایت خاطره هاست

به گزارش خرید زندگی عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورایی شهر تهران اظهار داشت: یکی از راه های کسب درآمد پایدار برای شهرها روایت و خاطره گویی است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران اظهار داشت: یادی می کنم از آقای هاشمی رفسنجانی که اولین جشنواره به همت ایشان انجام شد در آن سال ها پژوهش خیلی جدی نبود و این پیشنهاد از وزارت ارشاد هم عنوان شد. از آقای حناچی تشکر می کنم که پژوهش را جدی تلقی می کند و خودش هم دراین زمینه تلاش نموده و پشتیبانی هم می کند.
وی ادامه داد: شهر از این نگاه یک اثر هنری است که رویا و خاطره و آرمان دارد. شهری موفق است که رویا داشته باشد قصه و قصه گو داشته باشد و خاطره داشته باشد و من از این نگاه اقتصاد خاطره را مطرح می کنم؛ باید دنبال درآمدهای پایدار شهری باشیم و دقت کنیم که که یکی از راه های کسب درآمد برای شهر روایت و خاطره است.
این عضو شورای شهر تهران به آرمان شهری اشاره نمود و اضافه کرد: پایداری شهر تهران به پایداری فرهنگ ایران است. هیچ پدیده شهری برای آینده نیست که گذشته نداشته باشد والا پایدار نمی ماند، آینده در گرو برقراری ارتباط با گذشته است که باید آنرا بسط داد. نکته دیگر این است که راهی برای موفقیت نیست جز آن که به جزئیات دقت نماییم. به رغم آنکه تهران را از بالای کوه پوشیده در گرد و غبار می بینیم اما وقتی به کوچه ها وارد می شویم روددره های تهران را می بینیم که با آن بد رفتاری شده است
وی افزود: خاطره شهر نیاز بازخوانی وروایت دارد و این نیاز به شناخت شهر دارد ما تهران را نمی شناسیم. وقتی به گذشته تهران مراجعه نماییم می بینیم که تهران مشکل آب دارد و این مشکل جدی است، تهران آب اطراف تهران را می بلعد و مدیریت مصرف آب هم خیلی مهم می باشد. دراین زمینه من در جلسات شورای شهر تذکر دادم که آب زلالی که از برف های کوه های بلند می آید در راه آلوده می شود و می توان آلودگی آنرا کنترل کرد. اگر این مشکل را بپذیریم طراحی فضای سبز و بازچرخانی آب به صورتی دیگر است. ما باید به پژوهش های آینده نگر بیشتر بپردازیم و بدانیم که این در گرو شناخت گذشته است. برای رسیدن به راهکارها چاره ای نداریم جز این که به جزئیات دقت کنیم.1399/09/28
12:50:39
5.0 / 5
951
تگهای خبر: اجتماعی , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی