خرید زندگی

تشكیل كارگروه خانواده گامی موثر برای حضور بانوان در عرصه مدیریت بیماری كرونا

تشكیل كارگروه خانواده گامی موثر برای حضور بانوان در عرصه مدیریت بیماری كرونا

خرید زندگی: رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی وزارت کشور در اولین جلسه کارگروه خانواده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت: تشکیل کارگروه خانواده از جانب دکتر رحمانی فضلی گامی بسیار موثر در حضور بانوان در عرصه مدیریت بیماری کرونا و کاهش میزان مبتلایان است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، ژیلا سجادی ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان و پزشکی وزارت کشور در دوره شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: بدون شک تشکیل کارگروه خانواده، در این حوزه می تواند کمک بزرگی به کاهش فشار کادر درمانی باشد.
وی با اشاره به اینکه کوشش برای کاهش مبتلا شدن به کرونا و سازگاری بهینه با شرایط فعلی کشور ناشی از این بیماری احتیاج به برنامه ریزی های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است، اظهار داشت: ویروس کووید ۱۹ آخرین نمونه از شیوع بیماری های واگیر در جهان نخواهد بود ازاین رو اتخاذ تدابیری که بتواند منجر به تغییرات اجتماعی و فرهنگی در جهت این مشکل شود، همچون فعالیت های وزارت بهداشت و سایر قوای کشوری می تواند باشد.
سجادی با تکیه بر اینکه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در اولویت قرارداد، اظهار داشت: باید این فرهنگ گسترش یابد که مراقبت از خود، مراقبت از دیگران است و بازخورد مراقبت از دیگران هم عملاً به خودمان بازمی گردد.
مشاور وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: این کارگروه می تواند بستری برای اقدامات زیربنایی با پیامد هایی موثر در تحقق توسعه پایدار اجتماعی به مفهوم کاربردی آن باشد.
سجادی با تاکید براینکه آموزش زنان در جهت فعالیت آنان در خانواده صرفاً نه تنها به کاهش مبتلا شدن به بیماری می انجامد بلکه در بلندمدت می تواند منجر به تغییرات مناسب اجتماعی و فرهنگی و به تبع آن تغییر در سبک زندگی و شیوه مصرف بهینه شود.
وی خاطرنشان کرد: باید اقداماتی در جهت آگاهی بخشی و آموزش در حوزه تغذیه مناسب، مراقبتهای بهداشتی ساده و کم هزینه، چگونگی حفظ آرامش، گذران اوقات فراغت و... انجام گیرد.
سجادی اظهار داشت: باید کرونا را فرصتی تلقی نماییم که با بهبود سبک زندگی، افزایش توانمندی ها، رفتار و برخوردی خلاقانه و سازگاری بیشتر بتوانیم در آینده از صدمه پذیری ها بکاهیم.
مشاور وزیر در همین راستا بر نقش موثر دانشگاهها تصریح کرد و اظهار داشت: هدایت رساله ها با محوریت این مورد و با نگرش های رفتارگرایانه، عملکردگرا و واقع بینانه می توند در عرضه راهکارهای کاربردی موثر باشند.

بنا بر اعلام سایت وزارت کشور، وی با تکیه بر اینکه زنان بی تردد نقش موثری در کنترل بیماری کرونا دارند، اضافه کرد: دقت و حساسیت های مادرانه و مسئولانه آنها باعث می شود تا بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی را داشته باشند و باید این حس به سایر اعضای خانواده هم منتقل شود.
سجادی درانتها تصریح کرد: صرفاً یک سویه تصمیم گیری نکنیم بلکه از همه بانوان کشور بخواهیم تا با انتقال تجربیات خود، زمینه بهره مندی ازآنها و اتخاذ راهکارهای درست را فراهم نمایند.1399/09/21
15:04:57
5.0 / 5
880
تگهای خبر: آرام , آموزش , اجتماعی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خرید زندگی