خرید زندگی

بستن پنجره های اتوبوس ممنوع

بستن پنجره های اتوبوس ممنوع

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرتهران از ابلاغ دستورالعمل تهویه اتوبوس ها درپی کاهش برودت هوا اطلاع داد.


محمود ترفع در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت تهویه اتوبوس های پایتخت با کاهش دمای هوای تهران و شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: سازه اتوبوس بگونه ای نیست که بتوان اقدام خاصی انجام داد و تنها کاری که می شود انجام داد، این است که پنجره های اتوبوس ها را باز گذاشت تا هوا جریان داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه چندی قبل به مدیران سامانه ابلاغ گردید که در جهت تهویه مناسب اتوبوس ها می بایست برخی از پنجره ها برای ایجاد جریان هوا باز باشد، اضافه کرد: البته اتوبوس های دوکابین که طول زیادی داشته و پنجره های یک تکه دارند و امکان باز کردن آنها نیست و می بایست دریچه های سقفی باز باشد.
ترفع افزود: البته دقت داشته باشید که گاها به علت سردی هوا، خود مسافران مبادرت به بستن پنجره ها و دریچه ها می کنند که از آنها می خواهیم از این اقدام اجتناب کنند تا هوا در کابین اتوبوس جریان داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه بخاری اتوبوس ها از آغاز فصل سرما روشن است و هوا را به جریان می اندازد، اضافه کرد: سازه اتوبوس بگونه ای است که تنها راه جریان هوا و تهویه، باز گذاشتن پنجره ها است و از شهروندان می خواهیم در جهت کاهش شیوع بیماری به ما دراجرای این دستور العمل کمک کنند.
منبع:

1399/09/20
12:47:59
5.0 / 5
970
تگهای خبر: شهروند , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خرید زندگی