خرید زندگی
در نشست فرماندهی عملیات مدیریت كرونا در تهران مطرح شد:

اعلام جزئیات محدودیت های كرونائی هفته آتی

اعلام جزئیات محدودیت های كرونائی هفته آتی

به گزارش خرید زندگی رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با كرونا اظهار داشت:  رعایت هر یك از اصول فاصله گذاری، اجرای پروتكل ها و تقویت بهداشت یا درمان، محدودیت و مدیریت هوشمند به تنهایی كافی نیست و یك طرح جامع مدیریت هوشمند لازم است. همین طور برنامه ها باید قابل اجرا، اثر بخش و كم هزینه باشند و وجود یك همبستگی كامل بین مجریان، تصمیم سازان و تصمیم گیرندگان الزامی است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، دکتر حسین ذوالفقاری در جلسه شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که با حضور فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران، استاندار تهران، روسای دانشگاه های علوم پزشکی و سایر اعضا برگزار شد، درباب تصمیم سازی ها، اظهار داشت: تصمیم گیری های پراکنده و جزیره ای موجب صرف هزینه و عدم حصول نتیجه مطلوب است.
ذوالفقاری با اشاره به طرح هوشمند اعمال محدودیت های کرونائی، اظهار داشت: در این طرح وضعیت استانها بر طبق فاکتورهای تعیین شده از طرف وزارت بهداشت در هر هفته ارزیابی می شود و محدودیت ها باتوجه به وضعیت آنها به صورت هفتگی تعیین می شود یعنی اگر استانی از وضعیت قرمز به شرایط نارنجی رسید، اعمال محدودیت ها در آن استان کاهش پیدا می کند اما اگر هفته آتی به وضعیت قرمز بازگشت اعمال محدودیت ها افزایش می یابد.
وی درباب تعیین شهرهای نارنجی، قرمز و زرد اظهار داشت: وضعیت شهرها بر طبق تعداد بستری شدگان نسبت به ۱۰۰ هزار نفرجمعیت در روز تعیین می شود یعنی اگر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۴ مورد بستری در روز باشند وضعیت شهر زرد، اگر شش نفر بستری باشند وضعیت شهر نارنجی و اگر ۱۰ نفر بستری باشند وضعیت شهر قرمز است.
7 برنامه برای کنترل کرونا در حال اجراست
وی ادامه داد: اگر یکباره محدودیت ها را برداریم ممکنست بیماری برگردد و اعمال محدودیت های مجدد هزینه بسیار بالایی دارد. محدودیت ها یکی از هفت برنامه برای کنترل بیماری کروناست، طرح شهید سلیمانی، طرح مشارکت مردم، طرح تست گسترده، طرح آموزش و رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر برنامه هاست که باید ببینم کدام برنامه اثربخش تر است.
ذوالفقاری لازمه کاهش محدودیت ها یعنی رعایت فاصله گذاری اجتماعی را مستلزم همکاری مسئولان و مردم هر شهر و کل کشور عنوان نمود و اشاره کرد: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت می شد امروز شاهد چنین آمار مرگ و میر نبودیم.
طرح هوشمند محدودیت های کرونائی از این پس یک هفته ای اعمال می شود
بگفته وی، طرح هوشمند جامع محدودیت های کرونائی از این به بعد به صورت یک هفته ای اعمال می شود. یعنی آخر هر هفته وضعیت تهران بررسی و ارزیابی می شود و بر طبق شاخص ها تصمیم گیری می شود.
دوالفقاری در ادامه آمادگی کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی کرونا برای برگزاری جلسه ویژه بررسی وضعیت پایتخت و اعمال محدودیت ها را اعلام نمود و تصریح کرد که تهران به لحاظ گستردگی جمعیتی و بیماری دارای اهمیت بالایی است و در سطح کشور نیز الگو پذیری بالایی دارد.
وی در خاتمه سخنان خودخاطرنشان کرد: امروز اولویت اول سلامت است اما این بدان مدلول نیست که به سایر موضوعات اجتماعی و اقتصادی توجهی نداشته باشیم. واقعیت این است که اول سلامت بعد دیگر ضرورت ها مورد توجه قرار گیرد. امیدورایم با یک برنامه کامل بتوانیم وضعیت بیماری را ساماندهی کرده و محدودیت ها و مشکلات مردم را کاهش دهیم.
استاندار تهران: مترو و اتوبوس دو گلوگاه اصلی شیوع بیماری در تهران
دکتر انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران نیز در این جلسه با اشاره به تفاوت وضعیت تهران با سایر استان های کشوراز نظر تراکم جمعیتی و زیرساخت های بهداشتی و درمانی تصریح کرد: مدیریت بیماری کرونا فقط مربوط به وزارت بهداشت نیست بلکه یک تعهد برای تمام ارکان نظام است.
وی با اشاره به مشارکت ۲۵ سازمان و نهاد مختلف در ستاد مقابله با کرونای پایتخت، اشاره کرد: تمام ابزار و توان را برای کنترل و مهار بیماری به کار گرفته ایم.
استاندار تهران با اشاره به مطالعات انجام شده؛ مترو و اتوبوس را دو گلوگاه اصلی شیوع بیماری در تهران عنوان نمود و اضافه کرد: اگر حمل و نقل عمومی در تهران به نحوی باشد که فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود خیلی از مشکلات رفع خواهد شد.
محدودیت ها لایه به لایه برداشته شود
سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته به تشریح نحوه مشارکت این نهاد در اجرای طرح شهید سلیمانی پرداخت.
بگفته وی، نیروهای بسیجی در قالب دو تیم (تیم های مراقبتی مشترک با وزارت بهداشت، تیم های حمایتی بسیجیان آموزش دیده) در این طرح مشارکت دارند. آموزش پیشگیری و مراقبت از بیمار، ارائه مواد ضدعفونی کننده و ماسک رایگان، ارائه بسته های معیشتی و حمایتی بعضی از اقدامات این تیم ها بود.
وی در خاتمه سخنان خود پیشنهاد کرد که محدودیت ها لایه به لایه برداشته شود تا بتوانیم شرایط را کنترل نماییم.
سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران نیز با اشاره به اینکه جمع کثیری از کارمندان تهرانی ساکنان شهرستان های اطراف هستند درباب ظرفیت های بهداشتی و درمانی این مناطق مطالبی را بیان کرد.
ایشان سپس به ارائه گزارشی درباب اقدمات صورت گرفته در شهرستان های اطراف تهران توسط سپاه و بسیج پرداخت و اشاره کرد: با تمام توان در اجرای طرح شهید سلیمانی همراهی و مشارکت خواهیم کرد. نخستین اولویت ما اجرای طرح شهیدسلیمانی است و امیدواریم با مشارکت سایر دستگاهها نتایج خوبی را شاهد باشیم.
پیشنهاد تداوم تعطیلی تهران و اصناف
محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران نیز در این جلسه درباب بیماریابی وتست غربالگری، نتایج محدودیت های دو هفته ای در تهران سخنانی بیان کرد و پیشنهاد تداوم تعطیلی تهران و اصناف با محدودیت های جدید را ارائه داد.
فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران نیز با اشاره به رعایت محدودیت ها از طرف اصناف به چالش ها و مشکلات برخی صنوف اشاره نمود و خواهان تدوین پروتکل هایی برای آنان شد.
کاهش 60 تا 80 درصدی ترافیک تهران در محدودیت های دو هفته ای
سردارپرویز یعقوبی معاون عملیات فرماندهی انتظامی پلیس تهران نیز در این جلسه محدودیت های دوهفته ای اخیر را موفق ترین طرح اجرا شده در ابعاد و مولفه های مختلف برشمرد و به ارائه گزارشی از اقدامات پلیس در همکاری برای اجرای این طرح پرداخت.
طبق گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، سردار یعقوبی افزود: طی ۱۰ روز اخیر ۱۴۵هزار بازدید از اصناف، ۸۰۰۰ اعمال قانون رانندگان بدون ماسک و ۱۸۰۰ جریمه خودروی غیر بومی توسط پلیس صورت گرفته است. میزان ترافیک تهران ۶۰ درصد و ترافیک شبانه ۸۰ درصد کاهش داشته است. همین طور ۹۰ درصد اصناف محدودیت ها را رعایت کرده و ۹۹ درصد مردم نیز در مترو از ماسک بهره برده اند.
منبع:

1399/09/13
12:29:23
5.0 / 5
966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی