خرید زندگی
چهل و هفتمین جلسه كمیته امنیتی، انتظامی مدیریت بیماری كرونا

ذوالفقاری: رفع محدودیت ها درگرو رعایت پروتكل های بهداشتی از طرف مردم است

ذوالفقاری: رفع محدودیت ها درگرو رعایت پروتكل های بهداشتی از طرف مردم است

ذوالفقاری رئیس كمیته امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری كرونا با اشاره به اینكه نظارت ها بر اجرای طرح جامع هوشمند بیماری كرونا بسیار جدی است؛ اظهار داشت: طی سه روز اخیر بیش از 11 هزار خودرو در كشور جریمه شده و در حوزه اصناف هم 69769 مورد تذكر داده شده و 7398 مورد نیز پلمپ شده اند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا عصر امروز در حاشیه جلسه این کمیته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز دو موضوع بررسی گردید و برای ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جهت تصویب ارسال می شود.
ذوالفقاری در همین خصوص اظهار داشت: موضوع اول مورد بررسی همراه داشتن کارت ملی توسط شهروندان در سراسر کشور است که این کار با هدف کنترل هوشمند کسانی که احیانا دارای بیماری کرونا هستند و تست مثبت داشته اند؛ انجام می گیرد.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه این کار در چند روز اخیر در حمل و نقل ریلی و هوایی انجام شده، اظهار داشت: در میان مسافرین ریلی، در دو روز گذشته ۴۴ نفر دارای تست مثبت بودند از این طریق شناسایی شدند و ورودشان منع شد و در حمل و نقل هوایی هم از ورود ۴ نفر تست مثبت به هواپیما ممانعت به عمل آمد.
رئیس کمیته انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد: در طرح همراه داشتن کارت ملی، با بهره گیری از یک اپلیکیشن کمتر از یک ثانیه می توان مشخص کرد فردی که به اداره و یا بانک و یا سوپر مارکتی مراجعه کند، به محض دیده شدن کارت ملی در معرض موبایل، مشخص می شود که تست او مثبت است یا منفی.
ذوالفقاری اشاره کرد: همه افراد طبق قانون مکلف هستند کارت ملی را همراه داشته باشند و این پیشنهاد به ستاد ملی ارائه می شود.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به طرح مشارکت مردم در مدیریت بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: این مشارکت بخصوص در امر رسیدگی به افراد لطمه پذیر و در حوزه آموزش و تامین دارو و کمک به بیماران ضروری بنظر می رسد.

معاون وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری درباب اینکه در صورت تصویب این طرح، برای کسی که کارت ملی نداشته باشد مجازات تعیین شده است؛ هم اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد به افرادی که کارت ملی با خود همراه نداشته باشد، خدمات مورد نیازش ارائه نخواهد شد.
وی اظهار داشت: کسانی که آزمایش داده و نتیجه آن مثبت شده، در سامانه به مدت دو هفته ثبت می باشند و پس از این مدت، از قرنطینه خارج می شوند و نامشان هم در سیستم حذف خواهد شد.
ذوالفقاری در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگری در خصوص اینکه با آنکه از اجرای طرح محدودیت ها حدود سه روز می گذرد؛ اما شاهد عدم رعایت پروتکل ها از طرف برخی کسبه هستیم؛ نیز اظهار داشت: طبق گزارشات در خصوص اجرای این طرح در دور روز گذشته، به طور متوسط در پنج حوزه فعالیتی بیش از ۸۵ درصد رعایت شده و در حوزه تردد خودرو ها شاهد کاهش ۳۹ درصد به نسبت زمان مشابه سال قبل هستیم و بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودرو جریمه شامل جریمه های یک میلیون، پانصد هزار و دویست هزار تومانی شده اند.
وی همین طور اظهار داشت: بر اساس گزارش ناجا بیش از ۲۳۰ هزار مورد به خودرو ها در طول مسیر تذکر داده شده و ۹۳ هزار خودرو با تذکر داده شده به مبدا برگشت داده شده اند.
ذوالفقاری در ادامه اظهار داشت: طی این مدت به بیش از یکصد هزار رانندگان متخلف پیامک ارسال شده و در حوزه اصناف ۶۹۷۶۹ مورد تذکر داده شده و ۷۳۹۸ مورد پلمپ شده اند.
رئیس کمیته امنیتی و انتظامی کرونا در ادامه صحبت هایش به همراهی خوب مردم اشاره نمود و اظهار داشت: از مردم عزیز کشورمان تشکر می نماییم که در طول اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و امیدواریم باتوجه به شرایط بیماری، همکاری ها و همراهی ها تقویت هم شود.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه امکان تمدید و یا تقلیل محدودیت ها و تعطیلی ها وجود دارد نیز اظهار داشت: همانطور که از عنوان طرح پیداست؛ طرح حالت هوشمند دارد یعنی تا زمانی که وضعیت یک شهر قرمز است مقررات شهر قرمز، اگر وضعیت یک شهر نارنجی شد محدودیت ها به سطح محدودیت های نارنجی اگر وضعیت شهری زرد شد، مقررات شهر زرد برای آن شهر اعمال می شود.
معاون امنیتی کشور ابراز امیدواری کرد: تلاش داریم با ادامه همکاری خوب مردم، شهرها در دو هفته آتی وضعیت بهتری پیدا کنند و روند هم نشانه کنترل اوضاع است به شکلی که از ۸۹ شهری که حدود یک ماه قبل دارای وضعیت قرمز بودند، الان به طرز چشمگیری کاهش یافته اند.
رئیس کمتیه انتظامی و اجتماعی ستاد مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد: این مساله را تاکید می کنم که رفع هر گونه محدودیت ها در گرو توجه دقیق تر به اصول بهداشتی است و برای همین انتظار داریم هم مسئولین شهرها و هم مردم همکاری کرده و رعایت کند تا هر چه زودتر محدودیت ها کاهش یافته و برداشته شود.
ذوالفقاری اشاره کرد: چاره برداشته شدن محدودیت ها، رعایت کردن و کاهش وضعیت بیماری در هر شهری است و پایه هم هر شهری است که با همکاری مردم قابل تحقق است.
وی اظهار داشت: لازمه برطرف شدن محدودیت ها، رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از دورهمی است و حتی با اعمال محدودیت ها اگر فاصله گذاری اجتماعی انجام نگیرد، به نتیجه لازم نمی رسیم.
ذوالفقاری اظهار داشت: در هفته آتی وضعیت شهرها را یک دفعه دیگر رصد و وضعیت شهرها به لحاظ شرایط قرمز، نارنجی و زرد و سفید اعلام می شود.
رئیس کمیته انتظامی و امنیتی ستاد کرونا در آخر درباب محدودیت های ۹ شب تا ۴ بامداد اشاره کرد: تاکسی های اینترنتی، آژانس ها و خودروهایی که کلا شماره شان در سامانه ثبت شده، مشکلی از نظر تردد برای ارائه خدمات به مردم ندارند. عمده کسانی که کار شیفتی انجام می دهند؛ تاکید می نماییم که دستگاه ها شیفت شان را در زمانی قرار دهند که مشکلی برای تردد نداشته باشند در نهایت کسانی که لازم است در ساعات ۹ تا ۴ بامداد بنا به شرایط کاری در این تایم باید تردد کنند؛ فهرست شان را به فرمانداری ها ارائه تا با هماهنگی نیروی انتظامی مشکلی برای تردد نداشته باشند.1399/09/04
11:53:39
5.0 / 5
1031
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی