خرید زندگی
خداكرمی:

در خانه بمانید

در خانه بمانید

به گزارش خرید زندگی رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران از مردم خواست با در خانه ماندن و عدم انجام كارهای غیرضرور در بیرون از منزل به مهار موج سوم پاندمی كرونا كمك كنند


ناهید خداکرمی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به تمهیدات اتخاذ شده توسط دولت برای اجرای محدودیت های جدید تردد از روز شنبه اول آذر در کلانشهر تهران اظهار داشت: در شرایط فعلی با عنایت به گسترش کرونا ویروس که به نظر مهارنشدنی است اتخاذ محدودیت های بیشتر یکی از بهترین تصمیمات بود.
وی با اشاره به اینکه قرنطینه و اعمال محدودیت های رفت و آمد یکی از بهترین تصمیمات اخیر بوده که بطور قطع در کاهش مبتلا شدن و مرگ ناشی از کرونا موثر است، اضافه کرد: اگر این تمهیدات استمرار داشته باشد و شاهد همراهی و همکاری مردم باشیم، بطور قطع می توان سیر صعودی مبتلا شدن و مرگ ناشی از کرونا ویروس را مهار کرد.

خداکرمی با تکیه بر اینکه برای مهار کرونا مردم و مسئولین باید در کنار هم حرکت کنند، افزود: با عنایت به وضعیت و شرایط کشور شاهد می باشیم که این روزها دولت یکی از سخت ترین تصمیمات خویش را گرفته و باهمدلی و همراهی دستگاههای مختلف این محدودیت ها را اعمال میکند پس حالا لازم است که مردم هم با همکاری و همراهی، دولت را یاری کنند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از مردم تهران و همه کشور می خواهم که با دو هفته در خانه ماندن و عدم انجام کارهای غیر ضرور در خارج از منزل به مهار کرونا کمک کنند، اضافه کرد: از تک تک مردم تقاضا دارم که با رعایت پروتکل های بهداشتی، پرهیز از دید و بازدید و انجام کارهای غیر ضرور در خارج از منزل و با در خانه ماندن به کادر درمان برای مهار کرونا کمک کنند.

وی در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص عدم تعطیلی مراکز اقتصادی همچون بانک، بورس و... اظهار داشت: در همه کشورهایی که قرنطینه انجام شد، مراکزی اقتصادی و اجتماعی که نبض حیات اقتصادی و... در آنجا بود فعال ماندند و درست است که باید مراکز درمانی و عرضه دهنده خدمات فعال باشند، اما در این شرایط واحدهای پشتیبانی کننده همچون بانکها هم لازم است که فعال باشند و با رعایت دستورالمعل دورکاری باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

خداکرمی با اشاره به اینکه ساعت کاری ناوگان حمل و نقل عمومی هم تا ساعت 22 افزایش پیدا کرد، در مورد فعالیت بوستانها از اول آذر اضافه کرد: اعمال محدودیت ها باید برپایه مستندات علمی باشد و بررسی ها چه در تهران و چه در سایرشهرها نشان داد است که حمل و نقل عمومی و بوستانها مراکز پرخطر نیستند بلکه اگر افراد در یک فضای بسته بیشتر از نیم ساعت توقف کنند احتمال مبتلا شدن افزایش می یابد. بنابراین به افراد سفارش می شود یا در فضای بسته قرار نگیرند یا در صورت اجبار اصلا صحبت نکنند و اگر مجبور به صحبت هستند آهسته صحبت کنند.

منبع:

1399/09/01
12:37:25
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: اجتماعی , بهداشت , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی