خرید زندگی
توضیح استاندار تهران در مورد محدودیت های كرونایی؛

استان تهران و البرز یكپارچه دیده شده است

استان تهران و البرز یكپارچه دیده شده است

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران جزئیات محدودیت های كرونایی از اول آذرماه را شرح داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه در ارتباط با دستورالعمل اجرایی محدودیت های کرونایی جدید که باحضور مسؤلان دستگاههای مختلف برگزار شد، عنوان کرد: سلامت مردم بر همه چیز مقدم است و در این راستا اقدامات لازم برای اعمال محدودیت های جدید در نظر گرفته شده تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

وی افزود: در جلسه امروز شناسایی و غربالگری و طرح محله محوری در دستور کار قرار گرفت تا بموقع و به هنگام افراد مبتلا شناسایی شوند، ضمن اینکه افزایش تست هم یکی از راهکارهایی بود که طبق نظر سازمان جهانی بهداشت در ایران هم دنبال شد.

استاندار تهران اضافه کرد: فاصله گذاری اجتماعی، قرنطینه کردن مبتلایان، رعایت بهداشت فردی و محیطی ضروری می باشد، ضمن اینکه طرح محله محوری با سه حوزه مراقبتی، حمایتی و نظارتی هم می تواند اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

محسنی بندپی در مورد طرح محله محوری اظهار داشت: در استان تهران ۴۰۰ تیم متشکل از یک پزشک، ۴ پرستار و ۱۰ بهورز پیشبینی شده که امید است بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم و اقدامات تحولی و پیشگیرانه را شاهد باشیم.

ایشان در ادامه در مورد محدودیت های کرونایی از شنبه اول آذر ماه اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا منع تردد درنظر گرفته شده که در این حوزه استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است از اینرو خروجی های استان مدنظر می باشد و منع تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست.

وی افزود: در مورد دورکاری هم دو دسته ادارات استانی و ملی داریم که هدف این است که حجم تردد و حضور کارکنان به حداقل برسد و میزان مراجعات هم کاهش پیدا کند، ازاین رو اگر در دستگاهی مبنای حضوری حداکثر یک سوم مطرح شود، باید خدمات ضروری عرضه شود.

استاندار تهران تصریح کرد: در مورد وضعیت اصناف هم گروه ۱ فعال می باشند منتها مشمول منع رفت و آمد از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد می شوند و باید تا ساعت ۸ فعالیت داشته باشند تا جریمه نشود مگر فعالیت داروخانه ها و فعالیتهای امدادی که مشمول فعالیت ۲۴ ساعته هستند.

وی ضمن اشاره به منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد اظهار داشت: مبنای جریمه برای تردد در این ساعت دوربین های نظارتی هستند و افرادی که مشمول این طرح نمی شوند طبق اعلام فرمانداری مشخص و وضعیت آنها لحاظ می شود.

استاندار تهران تصریح کرد: در جهت رعایت عدالت گروه یک، حق عرضه خدمات مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ را ندارند، بعنوان مثال فروشگاه های زنجیره ای حق فروش پوشاک یا مشاغل در ارتباط با گروه های دیگر را ندارد.

محسنی بندپی ضمن تشکر از اصناف جهت همراهی با ستاد کرونا اضافه کرد: به کمک اصناف و مردم باید شرایطی فراهم نماییم که در این دو هفته کنترل این بیماری با هدف پیشگیری از چرخه انتقال ویروس را شاهد باشیم و در این حوزه صنعت معدن، فرمانداری، نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مسئول اقدامات را مدیریت کنند.

استاندار تهران با تاکید براینکه مسئولیت مستقیم ساماندهی و نظارت بر دستفروشان در شهر تهران با شهرداری تهران است خاطرنشان کرد: در این حوزه شهرداری تهران باید تا پیش از اول آذر مبادرت به انعقاد تفاهمنامه با نیروی انتظامی کند و شهرداری تهران در مورد ساماندهی دستفروش ها در سطح شهر تهران در زمان اعمال محدودیت های هوشمند مسئول و پاسخگو است.

وی افزود: با عنایت به اجبار استفاده از ماسک از در منزل در تهران ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک، جریمه افرادی که ماسک نمی زنند هم توسط ناجا اجرایی می شود.
1399/08/30
22:18:49
5.0 / 5
1314
تگهای خبر: اجتماعی , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
خرید زندگی