خرید زندگی
سخنگوی شورای شهر تهران:

تغییرات وسیع و مستمر در نامگذاری معابر، سیاست صحیحی نیست

تغییرات وسیع و مستمر در نامگذاری معابر، سیاست صحیحی نیست

به گزارش خرید زندگی سخنگوی شورای شهر تهران تصریح كرد: تغییرات وسیع و مستمر در نامگذاری معابر، سیاست صحیحی نیست.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی اعطا در دویست و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: اگر نام شهیدی را بر معبری بگذاریم اما اهالی محل همچنان از نام قدیم آن معبر استفاده کنند و نسبت به نام جدید پذیرش نداشته باشند، نسبت به نام شهید باعث بی حرمتی شده ایم. رویکرد تغییرات وسیع و مستمر در نامهای معابر هویت شهر را با چالش مواجه می کند.
وی با اشاره به اینکه تغییر نام ها در بعضی موارد باعث می شود به لحاظ هویتی شهروندان در شناخت شهر گرفتار سردرگمی شوند، اضافه کرد: برای مثال تکراری بودن نام بن بستی در یک گوشه شهر به چه چیزی لطمه می زند که نام آنرا تغییر می دهیم؟ آن هم نامی که پس از گذشت سال ها در اذهان اهالی محل ثبت شده است.
وی افزود: کمیسیون نامگذاری به سمت اصلاح و هرس اسامی در شهر پیش برود نه این که هر بار با فهرست انبوهی از تغییر نام ها مواجه باشیم. مردم با بعضی از نام ها به لحاظ فرهنگی تعلق خاطر احساس می کنند و ازاین رو نباید آن دسته از اسامی که در اذهان تثبیت شده تغییر دهیم.
وی تصریح کرد: کمیسیون نامگذاری به حق یکی از کمیسیون های فعال شورا است و بررسی کارشناسی خوبی انجام می دهد اما بحث من بر سر رویکردها و سیاست هاست که به لحاظ فرهنگی و هویتی چالش زا خواهد بود.
منبع:

1399/08/18
20:25:53
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: شهروند , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خرید زندگی