خرید زندگی
استاندار خوزستان:

هوای ۶ شهر خوزستان ناسالم می باشد

هوای ۶ شهر خوزستان ناسالم می باشد

استاندار خوزستان اظهار داشت: امروز وضعیت هوای شهرستان های استان همچون اهواز، كارون، آبادان، ماهشهر، دزفول و شادگان در وضعیت ناسالم بود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی پس از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اضطرار و آلودگی هوای استان خوزستان، بیان نمود: در ایام گذشته وضعیت هوای شهرستان های استان همچون اهواز، کارون، آبادان، ماهشهر، دزفول و شادگان در وضعیت قرمز یا وضعیت نارنجی بوده است.
وی با اشاره به اینکه برخی از شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار داشته اند، تاکید کرد: تابحال هیچ شهری در خوزستان در وضعیت پرخطر بنفش نرسیده است.
استاندار خوزستان در ادامه اظهار نمود: هم اکنون هوای استان در حالت پایداری است اما همین پایداری بر اثر افزایش آلاینده ها، احتمال افزایش آلودگی هوا را بیشتر می کند.
شریعتی بیان نمود: بر اساس گزارش هواشناسی استان خوزستان، در یک تا دو روز آینده این پایداری هوا تغییر می کند و به حالت ناپایدار در می آید و هوای استان نسبت به قبل بهتر خواهد شد.
وی در ادامه به تصمیمات گرفته شده در جهت کاهش آلودگی هوا در استان اشاره نمود و اضافه کرد: بنا شد که توسعه نیشکر اقداماتی را در یک سال آینده انجام دهد تا برداشت سبز آن افزایشی شود و از ظرفیت ۳۰ درصد بالاتر رود تا ما شاهد آتش زدن کمتر مزارع نیشکر باشیم و از این بابت آلایندگی کمتری رخ دهد.
استاندار خوزستان در ادامه اظهار داشت: همینطور بنا شد شهرداری اهواز و شرکت نفت و گاز کارون ظرف ۷ تا ۱۰ برنامه خودشان را برای سایت صفیره اعلام و طبق آن عمل کنند تا آلاینده های هوا برای شهرستان های استان همچون اهواز به حداقل برسد.
شریعتی در انتها تاکید کرد: بنا شد که هواشناسی و محیط زیست و مدیریت بحران استان به صورت مرتب شرایط را رصد و دنبال کنند تا از این بابت هم مشکل خاصی رخ ندهد.

1399/08/15
12:32:58
5.0 / 5
1245
تگهای خبر: سایت , شهرداری , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
خرید زندگی