خرید زندگی
مناف هاشمی عنوان كرد

۳۰ هزار میلیارد تومان برای خرید ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس

۳۰ هزار میلیارد تومان برای خرید ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس

خرید زندگی: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران خواهان ارائه تسهیلات ویژه به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران شد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مناف هاشمی بامداد امروز در مراسم آیین بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید با بیان این که امروز یکی از قولهای شهردار و اعضای شورای شهر به مردم محقق شد، اظهار داشت: البته باتوجه به عقب ماندگی طولانی که در حوزه حمل و نقل داریم نباید با این تعداد اتوبوس خوشحال شویم اما این اقدام بسیار بزرگ، سخت و طاقت فرسایی بود که بالاخره به ثمر نشست.
وی با بیان این که حوزه حمل و نقل عمومی اقتصادی نیست و بنا بر این بخش خصوصی وارد می شود اظهار داشت: در همه دنیا در حوزه حمل و نقل عمومی، دولت، مردم و شهرداری ها در کنار هم کار را جلو می برند، اما تصور من این گونه نیست که اراده بزرگی در کشور ما برای تحقق این هدف باشد. چونکه بیش از ۱۰۰ جلسه و مکاتبه حضوری و غیر حضوری داشتیم تا مشکلات حل شود و این سه مجموعه کنار هم بیاید.
وی با بیان این که متروی تهران ۱۲۰ هزار میلیارد تومان منابع لازم دارد تا برمبنای لیست بهای امروز خودرا تکمیل کند، اظهار داشت: اگر سالانه ۵۰۰۰ میلیارد تومان از محل اوراق، املاک و بودجه سالانه هزینه نماییم، چند سال طول می کشد که این مساله تمام شود و ما اگر شهر روان و پاک می خواهیم باید کمک هم نماییم.
وی ادامه داد: در حوزه اتوبوسرانی نیز ۳ تا۴ هزار اتوبوس نیاز داریم که ۲۰ الی ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی لازم دارد هر چند که باید قسمتی از هزینه ها برای مردم افزایش یابد اما این پول هم پاسخگو نیست و باید دولت با بودجه اش به کمک شهرداری بیاید.
وی با اشاره به درخواست مدیران ایران خودرو برای انعقاد قرارداد بعدی اظهار داشت: اگر قیمت قبل را بدهند در چارچوب نقد و غیر نقد قرارداد جدید را امضا می نماییم اما باید تسهیلاتی نیز از حوزه صنعت به حمل و نقل عمومی داده شود و باید بگویم نه فقط برخی مواقع کمک نمی گردد، بلکه سخت گیریهایی انجام می گیرد.
ایشان سپس اظهار داشت: بعنوان مثال در تهران باید ۴۰ هزار تاکسی نوسازی شود که برای پرداخت وام با ۲ بانک به تفاهم رسیدیم و تسهیلات را تا سقف ۷۰ میلیون تومان با بانک امید و مهر به توافق رسیدیم، اما هنوز مهر این توافق خشک نشده بود قیمت تاکسی از ۷۰ به ۹۴ میلیون تومان و پس از آن به ۱۲۵ میلیون تومان رسید که نه فقط کمکی صورت نگرفت بلکه راه سخت گیرانه تر شد، اما با این وجود توانستیم ۲۰۰۰ تاکسی سفارش دهیم و از دولت می خواهیم اگر کمک نمی کنند حداقل یک سهمیه ۱۵ تا ۲۰ هزار خودرویی برای شهرداری قائل شوند تا بتوانیم ناوگان را نوسازی نماییم.
هاشمی با تاکید بر این که هیچ کدام از کلان شهرها از تهران مظلومتر نیست اظهار داشت: لازم است که در چارچوب کمیته یا ستاد مسئولان شهرداری، صنعت و وزارت کشور با یکدیگر رایزنی کنند تا نه فقط مشکلات تهران بلکه سایر کلان شهرها نیز مرتفع شود.
منبع:

1399/08/12
18:02:01
5.0 / 5
1411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی