خرید زندگی
همزمان با افزایش آلودگی هوا صورت گرفت

برخورد جدی محیط زیست استان تهران با واحدهای آلاینده

برخورد جدی محیط زیست استان تهران با واحدهای آلاینده

افزایش غلظت آلاینده های هوا و آلودگی هوای این روزهای تهران سبب شد تا گشت و پایش های شبانه ماموران محیط زیست استان تهران در چهارشهرستان منجر به پلمب و جمع آوری واحدهای متخلف شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، شیدا اکار - رئیس اداره محیط زیست شهرستان شهریار - از گشت و پایش شبانه در ایام گذشته در این شهرستان اطلاع داد و اظهار نمود: نظارت و پایش محیط زیست بر واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان شهریار با عنایت به شرایط جوی پایدار و افزایش غلظت آلاینده ها از روزهای گذشته به صورت شبانه روزی شروع شده است.

وی افزود: در گشت های اخیر محورهای اتوبان ساوه، صباشهر، باغستان، ویره، شاهد شهر و شهریار مورد پایش قرار گرفتند که ۱۷ مورد آتش زدن ضایعات و لاستیک توسط نیروهای این اداره و آتش نشانی اطفا شد و جز در دو مورد در سایر موارد عاملان آتش سوزی در محل شناسایی نشدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار اظهار داشت: ۱۸ مورد بازدید مجدد از واحدهای تولید بتن هم در این گشت ها صورت پذیرفت که خوشبختانه موردی از آلودگی زیست محیطی مشاهده نشد.
برخورد جدی با واحدهای آلاینده اسلامشهر
الهه بیگی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر- نیز با تشریح گشت های مستمر و شبانه محیط زیست این شهرستان اظهارکرد: باتوجه به وضعیت پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها در تهران و شهرستان های اطراف کارشناسان و ماموران اجرایی این اداره حین مأموریت ویژه شبانه اخیر ضمن بازدید از فعالیت کلیه معادن شن وماسه شهرستان به منظور بررسی رعایت الزامات زیست محیطی از جانب آنان، با پنج مورد پسماندسوزی در ابتدای احمدآباد مستوفی و نوروزآباد مواجه گشتند و مبادرت به مهار آن کردند.

وی در ادامه اظهار داشت: با عنایت به شرایط اضطرار آلودگی هوا در نیمه دوم سال، مامورین اجرایی و کارشناسان این اداره در دو شیفت بامداد و شب در حال گشت زنی هستند و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت آلاینده، ضمن برخورد قانونی، مبحث به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تحت عنوان تهدید ضد بهداشت وسلامت عمومی مورد پیگیری قضایی قرار خواهد گرفت.
جمع آوری واحدهای آلاینده دپوی پسماند در شهرستان ری
همچنین با نظارت و پیگیری محیط زیست استان تهران شش واحد آلاینده دپوی پسماند در شهرستان ری روز گذشته با دستور مقام قضایی جمع آوری شد.

زهره عبادتی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری - در تشریح خبر جمع آوری شش واحد آلاینده دپوی پسماند در بخش خاوران این شهرستان اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال بیشتر از ۳۰ واحد غیر مجاز دپوی پسماند در شهرستان ری جمع آوری شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه به علت عدم نظارت مدیران اجرایی پسماند بر مدیریت پسماند های خشک و پلاستیک، مراکز مختلف و آلاینده در این خصوص در شهرستان ری بوجود آمده که این مورد آلودگی های زیادی در بخش هوا، آب و خاک را به همراه دارد.

عبادتی تصریح کرد: با مدیریت صحیح پسماندهای خشک و پلاستیک و انتقال آنها به مراکز مجاز توسط شهرداری ها ضمن اینکه فرایند بازیافت به صورت اصولی صورت خواهد گرفت، از فعالیت و انتشارآلودگی های محیط زیستی ناشی از فعالیت این مراکز غیرمجاز هم کم می شود.
پلمب واحد آلاینده در پاکدشت
در شهرستان پاکدشت هم یک واحد آلاینده به علت بی توجهی به اخطاریه قانونی محیط زیست و تهدید ضد سلامت مردم از جانب محیط زیست این شهرستان پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

محمودرضا سعیدپور - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت - با بیان این خبر خاطرنشان کرد: پیرو شکایت مردمی واصله به این اداره در مورد مزاحمت و آلایندگی یک واحد کارگاهی ریخته گری که فعالیت غیراصولی آن باعث تهدید ضد سلامت شهروندان شده بود، یگان حفاظت این اداره نسبت به بازدید و بررسی مبحث اقدام نمود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که این واحد در گشت و پایش های دوره ای این اداره شناسایی و اخطاریه قانونی دریافت کرده بود، بعد از تایید آلودگی، اخطاریه پلمب واحد صادر و نسبت به پیشگیری از فعالیت این واحد اقدام شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت در ادامه اظهار نمود: متصدی این واحد ملزم به جمع آوری و انتقال واحد به مکان مورد تایید محیط زیست شد و این اداره تا حصول نتیجه نهایی پیگیری لازم در این خصوص را به عمل خواهد آورد.

سعیدپور در انتها از شناسایی ۳۴ واحد صنعتی، صنفی و کارگاهی جدید در پایش های صورت گرفته در مهرماه سالجاری اطلاع داد و تصریح کرد: همزمان با فصل سرما و افزایش غلظت آلاینده های هوا، گشت های مستمر محیط زیست در این شهرستان فعال است و در صورت هر گونه تخلف آلاینده برخورد قانونی در اینخصوص انجام می شود.

منبع:

1399/08/07
12:23:41
5.0 / 5
1319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی