خرید زندگی
رئیس پلیس پیشگیری ناجا خبر داد:

رصد نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان كشور

رصد نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان كشور

رئیس پلیس پیشگیری ناجا اظهار داشت: هم اكنون نقاط حادثه خیز ریلی توسط 400 دوربین به صورت آنلاین توسط مركز فرماندهی و كنترل پلیس راه آهن كشور و 1600 دوربین به صورت غیر متمركز مورد رصد دایمی هستند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از پایگاه خبری پلیس، در پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی، مراسم رونمایی از مرکز جدید مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور با حضور سردار مهدی معصوم بیگی رئیس پلیس پیشگیری ناجا، دکتر "سعید رسولی" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران اجرا شد. رئیس پلیس پیشگیری ناجا در این مراسم ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و هفته گرامیداشت ناجا، از اهتمام حداکثری، دلسوزانه و مومنانه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور که در نوع خود بسیار باارزش است، قدردانی کرد و گفت: همکاری بین بخشی خصوصاً در این شرایط نسبتاً سخت اقتصادی نشانگر اتحاد سازمان ها و بیان کننده این مهمست که اگر عزم و اراده و همت جمعی در کار باشد هیچ مشکلی نمی تواند مانع از پیشرفت شود. این مقام ارشد انتظامی، بهره گیری پلیس راه آهن از ۲ هزار دوربین را گامی مهم در ارتقاء اشراف اطلاعاتی و ضریب عملیاتی این پلیس عنوان نمود و اضافه کرد: هم اکنون نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان کشور توسط ۴۰۰ دوربین به صورت آنلاین و متمرکز توسط مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه آهن کشور و ۱۶۰۰ دوربین به صورت غیر متمرکز توسط سایر یگان ها پایش و مورد رصد دایمی هستند تا از بروز هر گونه ناامنی احتمالی و وقوع جرائم جلوگیری شود. سردار معصوم بیگی با اشاره به دو راهبرد و مطالبه فرمانده معظم کل قوا از نیروی انتظامی، اضافه کرد: وجه تمایز پلیس ایران با سایر پلیس های جهان، برخورداری توامان از دو خاصیت مهربانی و اقتدار است چونکه اغلب نیروهای مسلح در جهان فقط جنبه مقتدر بودن را در نیروهای خود پرورش داده اند. وی با اعلان اینکه پیام تبریک رهبری به مناسبت هفته ناجا موید مردمی بودن پلیس و پیشگامی در مولفه های اقتدار و مهربانی است، افزود: پلیس نظام اسلامی به مدلول واقعی کلمه از درون مردم و خدمتگزار آنها است و این پیام معظم له تائید این مهمست که نیروی انتظامی بواسطه برخورداری از فرماندهان و مدیران توانمند و کارکنان جان برکف توانسته است در مسیری که معظم له برای پلیس ترسیم نموده اند؛ یعنی برخورد مقتدرانه با متخلفان و مجرمان و رافت و مهربانی با آحاد مردم گام بردارد. رئیس پلیس پیشگیری ناجا اشاره کرد: هم اکنون پلیس ایران توانسته است مولفه اقتدار را در پاسخگویی بموقع به مطالبات مردم، برخورداری از تجهیزات مدرن و به روز، استفاده از تکنولوژی های جدید و هوشمند، آموزش و تربیت نیروی انسانی حرفه ای، کارآمد و چابک معرفی و اثبات کند.
سردار معصوم بیگی با اشاره به وجوه تمایز بین قدرت و اقتدار، اشاره کرد: پلیس ایران در نظام اسلامی به دنبال اقتدار است، اقتداری که مهربانی، جان برکف بودن، ایثار و از خودگذشتگی برای امنیت و آسایش مردم در آن موج می زند. ارشد ترین مقام پلیس پیشگیری با اعلان اینکه باب شهادت در نیروی انتظامی باز است، اظهار داشت: اگر امروز مردم در هر کوی و برزن و در هر ساعت از شبانه روز در آرامش هستند دلیل آن ایثارگری های کارکنان نیروی انتظامی است و به یقین می توان گفت چشمان بیدار و هوشیار کارکنان سخت کوش این نیرو شبانه روز از امنیت مردم دفاع می کنند.
سردار معصوم بیگی ابراز امیدواری کرد: خداوند متعال به همه کارکنان صدیق نظام اسلامی توفیق عطا فرماید تا خدمتگزار بی منت برای مردم باشیم. در خاتمه این مراسم سردار معصوم بیگی لوح تقدیر توشیح شده از طرف سردار فرمانده ناجا را به مهندس "سعید رسولی" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی به سبب همکاری بی شائبه در ارتقاء ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور و همکاران وی اهداء و از این مرکز رونمایی گردید.

1399/08/01
22:55:43
5.0 / 5
1406
تگهای خبر: آرام , آموزش , امنیت , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی