خرید زندگی
سخنگوی وزارت كشور خبر داد

ارسال بخشنامه های نحوه كمك های داخلی و خارجی در زمان بحران به دولت

ارسال بخشنامه های نحوه كمك های داخلی و خارجی در زمان بحران به دولت

سخنگوی وزارت كشور از ارسال پیش نویس بخشنامه های جذب، هدایت و توزیع كمك های داخلی و خارجی در مدیریت بحران به هیات دولت آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از ارسال پیش نویس بخشنامه های جذب، هدایت و توزیع کمک های داخلی و خارجی در مدیریت بحران که با بهره گیری از نظرات کارشناسان و نمایندگان دستگاه های اجرائی مربوطه تهیه شده است جهت تصویب در هیئت وزیران آگاهی داد.

ایشان سپس اضافه کرد: در این بخشنامه وظایفی برای هریک از دستگاه های اجرائی بعنوان مسئول، همکار و یا پشتیبان تعریف شده است. همین طور برای تشکل های مردمی و گروه های جهادی هم وظایفی متناسب با امکانات آنها پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی وزارت کشور با مهم خواندن وظیفه جمعیت هلال احمر در زمان بحران اظهار داشت: برمبنای پیش نویس تهیه شده برای این بخشنامه ها و طبق مواد آن جمعیت هلال احمر بعنوان دستگاه مسئول وظیفه جمع آوری، هدایت و توزیع کمکهای داخلی در مرحله پاسخ به بحران را برعهده دارد.

عضو منتخب شورای عالی هلال احمر افزود: کلیه مشمولین این بخشنامه که در پروسه جذب تا توزیع کمک ها همکاری می کنند موظف می باشند که در هماهنگی با جمعیت هلال احمر اقدام نمایند. همین طور جمعیت هلال احمر موظف است بمنظور ایجاد هماهنگی گزارش کمک های دریافتی را به صورت دوره ای حسب نیاز در اختیار سازمان مدیریت بحران کشور قرار دهد.

وی اشاره کرد: همین طور جمعیت هلال احمر ایران ضمن تامین مایحتاج اولیه جمعیت لطمه دیده تا رفع نیاز موظف است حداکثر ظرف ۴۸ ساعت از زمان وقوع سانحه لیستی از نیازهای غیر نقدی مورد نیاز را تهیه کرده و بطور مداوم تا اختتام مرحله پاسخ به بحران با نظارت سازمان مدیریت بحران به روز رسانی کرده و بوسیله رسانه ها به آگاهی عموم مردم، نیروهای جهادی و تشکل های مردمی برساند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: همین طور جمعیت هلال احمر موظف شده است با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور رویه های عملیاتی استاندارد، شناسایی محل های جمع آوری، نگهداری و انبار اقلام اهدایی و ساماندهی و تشکیل بانک های اطلاعاتی لازم پیش از وقوع بحران را تدوین و تصویب کند.

برمبنای پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سامانی با اشاره به موضوع بخشنامه جذب، هدایت و توزیع کمک های خارجی در مدیریت بحران اظهار داشت: برمبنای پیشنهاد وزارت کشور در بخشنامه پیشنهادی، جمعیت هلال احمر با همکاری وزارت بهداشت و نظارت سازمان مدیریت بحران کشور مسئولیت دریافت و توزیع اقلام غیر نقدی بشردوستانه خارجی غیر دولتی همچون اقلام غذایی، دارویی، تجهیزات پزشکی و اقلام زیستی را برعهده دارد و گزارش اقدامات انجام شده را به صورت دوره ای به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال می کند.
1399/07/27
21:13:16
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی