خرید زندگی

پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران برای مهار كرونا و آلودگی هوا

پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران برای مهار كرونا و آلودگی هوا

به گزارش خرید زندگی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه آمار روزانه فوتی های كرونا در تهران نزدیك ۱۵۰ نفر شده است، سفارش كرد كه باید به فكر تعطیلی كامل دو هفته ای تهران و برخی كلانشهرها باشیم و اگر اینكار را نكنیم به نظر می آید نتوانیم از پس موج سوم بربیایم.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی قبل از شروع جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنوز کرونا در صدر اخبار است چونکه به صورت طوفانی عمل می کند و با این که در بعضی از کشورها صحبت از موج دوم است اما در کشور ما شاهد شیوع موج سوم هستیم.
وی اضافه کرد که متاسفانه وضعیت در کشور خوب نیست و فوتی ها در کشور نزدیک به ۳۰۰ نفر و تعداد مبتلایان به حدود ۵۰۰۰ نفر رسیده است و در تهران هم این عدد به ۱۵۰ فوتی نزدیک شده است.

وی با اشاره به اینکه آمارها نشان داده است که باید اقدامات ویژه تری از آنچه تابحال از جانب ستادکلی اتخاذ شده، صورت گیرد اضافه کرد: این جور عملکرد و برنامه ریزی به نظر می آید جواب نداده و سفارش این است که به فکر تعطیلی کامل دو هفته ای نه برخی صنوف در تهران و برخی کلانشهرها باشیم و اگر اینکار را نکنیم به نظر می آید نتوانیم از پس موج سوم بربیایم.

هاشمی با اشاره به اینکه در فصل پاییز قرار داریم و تردد خودرو ها سبب آلودگی هوا می شود که تأثیر جدی بر ایمنیو سلامت گروه های مختلف دارد به گرانی و دغدغه معیشت و بهداشت روان مردم اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه مردم هم استرس گرانی دارند و هم امکان تغذیه مناسب ندارند و حالا هم الودگی هوا تشدید شده و در کنارش هم کرونا هست.
وی با اشاره به اختلاف نظرهای سیاسی و با بیان این که « وقتی روزنامه و سایت ها را چک میکنیم می بینیم دائم به هم متلک پراکنی بیهود می کنند» اظهار داشت: فکر میکنیم این متلک ها بچه گانه است و باید فکر اساسی کنند.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حداقل تعطیل کنند تا مردم کرونا نگیرند، در مورد آلودگی هوا اضافه کرد: ما در آبان ماه به دنبال شیوع آلودگی هوا طرح ترافیک را تشدید و آنرا از درب خانه اجرا می کردیم و حالا هم باید این کار را باردیگر انجام داد و اگر تعطیل شود حمل و نقل عمومی خلوت می شود.1399/07/27
11:43:29
5.0 / 5
1533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خرید زندگی