خرید زندگی

ثبت نخستین روز آلوده تهران در پاییز و پیشبینی تداوم آلودگی هوا

ثبت نخستین روز آلوده تهران در پاییز و پیشبینی تداوم آلودگی هوا

بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران هوای پایتخت طی روز گذشته و امروز (۲۰ و ۲۱ مهر) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و پیشبینی می شود كه این آلودگی تا فردا ادامه داشته باشد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، روز گذشته (۲۰ مهر) کیفیت هوا در تهران با شاخص میانگین ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و اولین روز آلوده در پاییز سال جاری رقم خورد همینطور بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا انتطار می رود که تا فردا (۲۲ شهریور) بر غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده شود.

آلودگی هوا در تهران بر اثر افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون درحالی شروع شده است که بر مبنای آخرین اطلاعات سازمان جهانی بهداشت ویروس کرونا می تواند از راه این ذرات معلق منتقل شود و ازاین رو آلودگی هوا امکان مبتلا شدن به کرونا را زیاد می کند. حسین شهید زاده - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - به ایسنا گفته است: از آنجایی که ارتباط مستقیمی بین آلودگی هوا و شیوع بیماری کووید ۱۹ وجود دارد باید تمهیدات لازم برای کنترل و مدیریت آلودگی هوا در شش ماهه دوم سال جاری اندیشیده شود.

به گفته وی اجرای مرحله سوم "طرح کاهش" که برای ورود خودرو ها به محدوده طرح ترافیک شرط دریافت معاینه فنی برتر را گذاشته است، می تواند در جهت کنترل آلودگی هوا در این ایام موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به علت آنکه آلودگی هوا و شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ می تواند سلامت تمام افراد جامعه را تحت تأثیر قرار دهد، سفارش می شود که کلیه شهروندان از ترددهای غیر ضروری با وسایل نقلیه شخصی اجتناب کنند و تاجایی که امکان دارد این ایام را در منزل سپری کنند.

منبع:

1399/07/21
14:37:17
5.0 / 5
1482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خرید زندگی