خرید زندگی
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران تاكید كرد:

عرضه مواد دخانی در كیوسك ها منوط به دریافت مجوز

عرضه مواد دخانی در كیوسك ها منوط به دریافت مجوز

خرید زندگی: مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از اعمال نظارت بر كیوسك های مطبوعاتی از راه سامانه ˮكیوسكˮ اطلاع داد و اظهار داشت: عرضه مواد دخانی همانند سیگار در كیوسك ها منوط به دریافت مجوز از ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت خواهد بود.


سیدعلی مفاخریان در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند نظارت بر کیوسک های مطبوعاتی سطح شهر تهران به راه اندازی سامانه ای به نام کیوسک اشاره نمود و اظهار داشت: محتوای این سامانه هم در بخش کار داخلی ما در شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل برای نظارت بر کیوسک ها مورد بهره برداری قرار می گیرد یعنی آخرین جابجایی ها و مستندات هر کیوسک در این سامانه با هدف اعمال نظارت دقیق بارگذاری خواهد شد.

وی ادامه داد: از طرفی در این سامانه بخش نظارت مردمی پیشبینی شده است که اگر تخلفاتی از بهره بردار کیوسک ها و نوع برخورد آنها توسط شهروندان دیده شود از راه اسکن بارکدی که بزودی بر روی کیوسک ها نصب می شود بتوانند به سامانه متصل و نظرات خویش را در ارتباط با بهره بردار کیوسک اعلام کنند.

مفاخریان افزود: شکایات اعلام شده اگر مربوط به حوزه شهرداری باشد توسط شرکت ساماندهی صنایع و شماغل شهر تهران رسیدگی خواهد شد و اگر لازم باشد مبحث به اتحادیه منتقل می شود تا شکایت رسیدگی و پاسخ شهروندان داده شود.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه بعضی از کیوسک ها تخلفاتی همچون سدمعبر، توسعه فضاها همانند ایجاد زیرزمین و یا ایجاد تغیرات در کیوسک ها را مرتکب شده اند، اضافه کرد: امکان دارد این تخلفات از نظر ما پنهان مانده که در این موارد شهروندان می توانند کمک کنند و گزارشات مردمی را از راه دسترسی این مورد در سامانه اعلام کنند.
وی افزود: در این سامانه فضای تقدیر و تشکر هم فراهم شده به شکلی که اگر خدمات مناسبی عرضه می شود این آمادگی وجود دارد که کیوسک دار مورد تشویق قرار گیرد تا فضای انجام بهتر وظایف شهروندی فراهم گردد.
مفاخریان درباره فروش مواد دخانی در کیوسک ها هم اظهار داشت: در ارتباط با عرضه مواد دخانی مثل سیگار در کیوسک ها مخالفیم اما در قرارداد جدیدی که درحال تنظیم است، پیشبینی شده که کیوسک دار اتحادیه برود و مجوزهای لازم در این بخش را از ستاد مبارزه با مواد مخدر و یا وزارت بهداشت تأمین کند. بطور قطع متولی این مورد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این مورد را در دستور رسیدگی هم دارد؛ بدین سان اگر نتوانند مجوزهای لازم برای عرضه سیگار را دریافت نمایند این کار با مخالفت ما همراه خواهد بود.
وی تصریح کرد: ما در شرایط معمول هم با عرضه دخانیات در کیوسک ها موافق نیسیتیم ولی با عنایت به شرایط اقتصادی که کیوسک ها برای معیشت خود دنبال می کنند مبحث منوط به گرفتن مجوزهای لازم از ستاد مبارزه با مواد مخدد و وزارت بهداشت شده است. تعداد کیوسک ها در سطح شهر تهران هیچ تغیری نداشته و تنها در سطح شهر تهران جابجا شده اند.1399/07/18
21:47:28
5.0 / 5
1092
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خرید زندگی