خرید زندگی

تكمیل متروی پرند در ایستگاه پایانی

تكمیل متروی پرند در ایستگاه پایانی

خرید زندگی: رئیس كمیته عمران شورای شهر تهران از تعیین تكلیف تكمیل پروژه ساخت متروی پروند آگاهی داد.


افشین حبیب زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون عمران که با حضور شهردار تهران و نماینده وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار نمود: این جلسه که با حضور مسئولان ذیربط انجام شد آخرین وضعیت تکمیل و بهره برداری خط متروی فرودگاه امام خمینی (ره) حدفاصل ایستگاه شاهد تا شهر پرند مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این که تا رسیدن مترو به پرند تنها 19 کیلومتر باقی مانده که نیازمند تامین منابع مالی از طرف دولت می باشد، اظهار داشت: شهرداری تهران بعنوان سازنده این خط مترو معرفی شده اما از آنجایی که این خط در خارج از محدوده شهر تهران است، دولت باید نسبت به تامین منابع مالی اقدام نماید که در طول این مدت این مساله مغفول مانده است.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان این که در این نشست مقرر شد دولت زمینی برای تامین منابع مالی تکمیل مترو پرند در اختیار شهرداری قرار دهد، اشاره کرد: این زمین برای ادامه ساخت خط مترو پرند لازم است و می توانیم تا پیش از اتمام این دوره مدیریت شهری خط پرند را به بهره برداری برسانیم.

حبیب زاده با بیان این که البته در صورت تکمیل این خط با مشکل کمبود واگن مواجه هستیم، اظهار نمود: با تکمیل خط مترو، دولت می بایست برای تامین واگن نیز چاره اندیشی کند.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: اتصال مترو به پرند یک اتفاق بزرگ اقتصادی می باشد، چونکه هم اکنون جمعیت این شهر 200 هزار نفر بوده که عموما برای کار و فعالیت به تهران می آیند و در آینده ای نزدیک این شهر جمعیت پذیری 700 هزار نفری خواهد داشت.
وی اظهار داشت: مقرر است این زمین طی تفاهم نامه ای فی درخلال دولت و شهرداری برای تامین منابع مالی خط متروی پرند به شهرداری داده شود که پیش نویس آن تهیه شده و باتوجه به تاکید دولت، استانداری و مدیریت شهری بنظر می رسد حداکثر تا اختتام این ماه تفاهم نامه امضاء شده و پروژه متروی پرند به سرانجام برسد.
منبع:

1399/07/07
13:47:56
5.0 / 5
1251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خرید زندگی