خرید زندگی
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران:

مجلس و دولت از محیط بانان بیشتر حمایت كنند

مجلس و دولت از محیط بانان بیشتر حمایت كنند

به گزارش خرید زندگی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه در مورد شغل محیط بانی كاستی هایی به لحاظ تعداد نیروی محیط بان، تجهیزات، شرایط كار و حمایت های قانونی وجود دارد، ابراز امیدواری كرد كه هم مجلس و هم دولت توجه بیشتری به مبحث محیط زیست داشته باشند و حمایت های بیشتری از محیط بانان كنند.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا فرهاد زندی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه حفظ جان محیط بانان برای سازمان حفاظت محیط زیست بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: بعد از حادثه ای که برای محیط بان شمیرانات صورت گرفت و با توجه به این که خون زیادی از محیط بان رفته بود و امکان انتقالش به پایین به سبب صعب العبور بودن وجود نداشت، با هماهنگی های انجام شده خوشبختانه در کمترین زمان با اعزام بالگرد به محل و انتقال آن به بیمارستان، جان این محیط بان نجات یافت.

وی با اعلان اینکه محیط بان شمیرانات بعنوان محیط بان جانبازی که در راه حفاظت از محیط زیست کشور جان خویش را در معرض خطر قرار داده است شناخته خواهد شد، اظهارکرد: سازمان حفاظت محیط زیست از محیط بانانی که در مأموریت های محوله مجروح شده اند و صدمه می بینند در چارچوب بیمه و پرداخت هزینه های درمانی و غیره حمایت خواهد نمود.

زندی تصریح کرد: محیط بانان بیمه مسئولیت مدنی هم هستند و چنانچه شکارچی غیرمجازی در درگیری ها به دست محیط بان صدمه ببیند و یا کشته شود، دیه توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اضافه کرد: در صورت رفع نقصها لایحه پشتیبانی از محیط بانان و اجرایی شدن آن، قوانین مانند نیروهای مسلح و انتظامی شامل حال محیط بانان هم می شود و اگر متخلفی در درگیری ها به دست محیط بان کشته شود، محیط بان متهم به قتل عمد و قصاص نخواهد شد.

وی با اعلان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست، از ۱۲ درصد از مساحت کشور در چارچوب مناطق تحت مدیریت با تنها ۳۰۰۰ محیط بان حفاظت می کند، اظهار داشت: سرانه محیط بان در هر ۱۰۰۰ هکتار در دنیا یک نفر است در حالیکه در ایران برای حدود ۷۰۰۰ هکتار یک نفر بوده و این تعداد محیط بان بسیار کم است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، در بخش دیگری از این برنامه امیر حسین کرمیان - محیط بان مجروح شمیرانات- در پاسخ به سوال مجری درباره علت انتخاب شغل محیط بانی اظهارکرد: من از سال ۹۴ بعنوان سرباز وظیفه وارد سازمان حفاظت محیط زیست شده ام و بعد از اتمام خدمت سربازی با توجه به این که با ابعاد این شغل کاملا آشنا شده و علاقه مند شده بودم وارد شغل محیط بانی شدم.

وی در انتها اظهار داشت: حفاظت از حیات وحش و طبیعت که شاید خیلی هم مورد توجه نیست، بسیار با اهمیت می باشد و حسی را در من به وجود می آورد که سبب علاقه من به این شغل می شود.

منبع:

1399/06/24
13:51:03
5.0 / 5
1863
تگهای خبر: خدمت , دولت , سازمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خرید زندگی