خرید زندگی
مدیركل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:

بازگشایی مدارس در خوزستان 15 شهریور است

بازگشایی مدارس در خوزستان 15 شهریور است

به گزارش خرید زندگی مدیركل آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: در استان خوزستان مانند سایر مناطق كشور، آغاز رسمی سال تحصیلی از ۱۵ شهریور خواهد بود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، کوروش مودت ظهر امروز در مورد این خبر، اظهار نمود: در استان خوزستان مانند سایر مناطق کشور، آغاز رسمی سال تحصیلی سال جاری از ۱۵ شهریورماه خواهد بود و زنگ سال تحصیلی جدید ۱۵ شهریور در یکی از مدارس شهرستان ماهشهر نواخته خواهد شد.
وی اضافه کرد: پیش از این عنوان شده بود که شروع سال تحصیلی در خوزستان از اول مهر است که این مورد پیشنهاد ستاد کرونا بود و پذیرفته نشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به نگرانی والدین از بازگشایی مدارس، با اشاره به اینکه در برگزاری امتحانات نهایی هم والدین نگرانی داشتند، اشاره نمود و اظهار داشت: ما امتحانات نهایی، استعدادهای درخشان، مدارس نمونه دولتی، کنکور سراسری و آزمون کارشناسی ارشد را برگزار کردیم؛ در این دوران پنج آزمون مهم برگزار کردیم بدون اینکه گزارشی از یک مورد ابتلاء به بیماری داشته باشیم.
مودت خاطرنشان کرد: برای هر کدام از پایه ها به شورای مدارس اختیاراتی داده شده است چون که سال جدید با تراکم کم دانش آموزی آغاز شود. سال تحصیلی در مدارس روستایی و عشایری با تراکم جمعیتی کمتر از ۵۰ دانش آموز، حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز خواهد شد.
وی تاکید کرد: در سایر مدارس که تراکم دانش آموزی بالایی وجود دارد، شورای مدارس می توانند به صورت زوج و فرد، دانش آموزان را تقسیم کنند. بعنوان مثال یک کلاس با جمعیت ۳۰ نفره را به ۱۵ دانش آموز برسانند. همینطور شیوه نامه بازگشایی مدارس برای همه مدیران ارسال شده است که در صورت رعایت این شیوه نامه، می توان دغدغه والدین را کم کرد.


منبع:

1399/06/12
08:31:38
5.0 / 5
1468
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
خرید زندگی