خرید زندگی
الویری اعلام كرد

گزارش عملكرد سه ساله كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران

گزارش عملكرد سه ساله كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری 200 جلسه این كمیسیون ظرف مدت سه سال آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در دویست و سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در گزارشی از عملکرد سه ساله کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: باتوجه به تعدد موضوع جلسات بررسی شده در کمیسیون برنامه و بودجه تعداد ۲۰۰ جلسه در سال های ۱۳۹۶ لغایت ۱۳۹۹ در این کمیسیون برگزار شده است که در این قالب موضوعات عمومی همچون بررسی و تصویب عناوین و شرح وظایف کمیته های تخصصی کمیسیون برنامه و بودجه، بررسی گزارش تحویل و تحول شهرداری تهران (۱۰۰ روزه)، کاهش سهم درآمدهای غیرنقد بودجه سالانه شهرداری تهران از ۴۰ درصد سال ۱۳۹۶ به ۲۰ درصد سال ۱۳۹۹، بررسی احکام و فاکتورهای برنامه پنج ساله توسعه سوم شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همین طور تعیین پروژه های اولویت دار در شهر تهران، پیگیری مطالبات شهرداری تهران از دولت درباب حمل و نقل عمومی، پیگیری درباب انتشار اوراق مشارکت بمنظور توسعه حمل و نقل عمومی و بازدید دوره ای از پروژه های شهری تهران از دیگر اقداماتی بود که توسط کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته است.
الویری افزود: موضوعات تخصصی نیز در چهار بخش اقتصادی و تنظیم مقررات شهری، شفافیت و شهر هوشمند، بودجه و نظارت مالی و تشکیلات و منابع انسانی مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش اقتصادی و تنظیم مقررات شهری موضوع درآمدهای پایدار، مشارکت و سرمایه گذاری شهری و اقتصاد شهری بررسی شده است.
وی اشاره کرد: در حوزه شفافیت و شهر هوشمند نیز موضوعاتی چون شفافیت در حوزه مالی و بودجه شهرداری تهران، شفافیت در حوزه شهرسازی، مدیریت تعارض منابع در شهرداری تهران، بهبود سیستم های نظارتی، انتشار پژوهش و مطالعات انجام شده در شهرداری تهران، شهر هوشمند و پایدارسازی تغییرات و اصلاحات صورت گرفته مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به تعامل با جامعه حسابداران رسمی ایران، نظارت بر حسن هزینه بودجه مصوب سالیانه، ارزیابی حرفه ای حسابرسان و ذیحسابان، بررسی گزارشات حسابرسی سال های ۱۳۹۳ تاکنون، نظارت بر حسن اجرای پروژه های مصوب و بررسی و تصویب بودجه سال های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ شهرداری تهران بعنوان بررسی های انجام شده در حوزه بودجه و نظارت مالی اشاره نمود.
وی اظهار داشت: در بخش تشکیلات و منابع انسانی نیز بررسی هایی همچون شناخت و تجزیه و تحلیل ساختار نیروی انسانی شهرداری، تعیین فرصت ها و چالش های اساسی حوزه منابع انسانی، ارزشیابی سبک مدیریت جاری ستاد و صف سازمان، بررسی فرآیندهای استخدام، آموزش ضمن خدمت و مسیر ارتقاء شغلی و بررسی و نظارت بر طرح طبقه بندی مشاغل انجام شده است.
الویری اضافه کرد: تصویب اساسنامه نمونه سازمان های شهرداری تهران، تصویب اساسنامه نمونه شرکت های شهرداری تهران، بررسی لایحه سند استراتژیک توسعه منابع انسانی شهرداری تهران و بررسی ساختار سازمانی دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران نیز در بخش تشکیلات و منابع انسانی مورد بررسی قرار گرفته است.1399/06/02
20:11:57
5.0 / 5
1835
تگهای خبر: آموزش , خدمت , دولت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی