خرید زندگی

پساب تصفیه خانه بهشت زهرا(س) فاقد ویروس كروناست

پساب تصفیه خانه بهشت زهرا(س) فاقد ویروس كروناست

به گزارش خرید زندگی مشاور اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: بمنظور بهینه سازی مصرف آب، تصفیه خانه بهشت زهرا(س) بازپیرایی شده و پساب خروجی آن برای جلوگیری از گسترش كرونا، وارد چاه جذبی می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حبیب الله فتاحی در وبینار بین المللی نتایج کووید ۱۹ بر مدیریت آب در کلانشهرها اظهار داشت: مقدار آب مصرفی در بهشت زهرای تهران برای شست وشوی هر جسد باتوجه به ضرورت بهینه سازی مصرف آب و همین طور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا باز بینی شده و تصفیه خانه بهشت زهرا(س) توسط شهرداری تهران و با کمک شرکت آب و فاضلاب تهران و همراهی سازمان بهشت زهرا(س) جهت حذف ویروس کووید-۱۹ بازطراحی شد.

وی ادامه داد: در تغییرات صورت گرفته میزان کلر در پساب خروجی به ppm ۲ افزایش یافته و این پساب وارد چاه جذبی می شود که این امر از گسترش بیماری در زمین ها و جنگل های اطراف جلوگیری می کند. طبق نتایج آزمایش های انجام شده، ویروس کووید- ۱۹در پساب تصفیه شده این تصفیه خانه وجود ندارد.

مدتی پیش نیز دکتر کرمی نژاد معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران ضمن بازدید از تصفیه خانه مجتمع عروجیان و سالن های تطهیر سازمان بهشت زهرا(س) اظهار داشت: خروجی پساب ناشی از تطهیر متوفیان کرونایی در سالن های تطهیر بهشت زهرا(س) بالاتر از حد استاندارد است و ۱۵ روز یکبار نمونه برداری و آزمایش می شود.

وی اظهار داشت: عملکرد تصفیه خانه سازمان بهشت زهرا(س) در خروجی سالن های تطهیر مطلوب ارزیابی می شود و پساب خروجی آن طبق استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست و حتی بالاتر از سطح استاندارد تأیید می شود.

معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران افزود: میزان کلرزنی و گندزدایی با کلر طبق سفارش های سازمان بهداشت جهانی عمل می شود و این تصفیه خانه به سیستم آنلاین(بر خط) متصل است که لحظه ای گزارشات این مرکز را برای کارشناسان و مدیران ارسال می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا، وی اشاره کرد: هر ۱۵ روز یکبار نیز به صورت حضوری کارشناسان و مدیران شرکت آب و فاضلاب تهران از این مرکز بازدید و نمونه برداری می کنند.

منبع:

1399/05/31
21:24:27
5.0 / 5
1742
تگهای خبر: بهداشت , سازمان , شهرداری , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خرید زندگی