خرید زندگی
معاون وزیر كشور عنوان كرد

تصمیم قطعی برگزاری راهپیمایی اربعین گرفته نشده

تصمیم قطعی برگزاری راهپیمایی اربعین گرفته نشده

به گزارش خرید زندگی دبیر جلسه كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا تاكید كرد: هنوز برای برگزاری مراسم اربعین امسال تصمیم قطعی گرفته نشده است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در آخر جلسه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار داشت: در جلسه امروز کمیته بر طبق مصوبه ستاد ملی همه دستگاه ها، نهادها و سازمان ها باید نسبت به تهیه برنامه یک ساله همزیستی با کرونا اقدام نمایند. بر این اساس تهیه شیوه نامه تدوین این برنامه ها امروز در جلسه مطرح و چارچوب هایی نسبت به تدوین آن مدنظر قرار گرفت.
وی ادامه داد: برنامه های یک ساله دستگاه های مختلف برای همزیستی با کرونا ابتدا به کمیته اجتماعی امنیتی ستاد ارسال می شود و بعد از بررسی برای تصویب نهایی به ستاد ملی کرونا ارسال خواهد شد. در این برنامه ها دستگاه های مختلف باید برنامه یک ساله خودرا به صورت دقیق با هدف امنیت کارکنان، امنیت مراجعان و همین طور جلوگیری از اجرای برنامه هایی که سبب تجمع مردم می شود و همین طور ضمانت های اجرایی برای برنامه های خود و نظارت وزارت بهداشت مورد توجه قرار دهند.
دبیر جلسه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: برای تهیه ماسک توسط شهروندان نیز تصویب گردید توافقنامه ای میان بسیج و وزارت صمت منعقد شود تا تولید و تهیه ماسک با کیفیت و حداقل قیمت امکان پذیر شود. در این راستا بسیج اعلام آمادگی کرده است تا از این طریق، استفاده از ماسک با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب فراهم گردد.
وی تاکید کرد: بحث اجرای دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی برای عزاداری های محرم نیز در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر اجرای دقیق این دستورالعمل ها تاکید شد. پس از همه مداحان، علما و همه کسانی که در این مراسم با عشق و علاقه شرکت می کنند تقاضا می نماییم پروتکل های بهداشتی را به صورت دقیق رعایت نمایند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود. همین طور همه دستگاه ها و نهادها برای اجرای مراسم در محیط های سر باز آمادگی دارند تا امکانات خودرا در اختیار هیأت های عزاداری بگذارند.
پیشنهاد تقویت مجموعه وزارت بهداشت، کادر درمان و افزایش انگیزه برای کار آن ها

معاون امنیتی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به فشار سنگین کاری بر روی کادر درمان اشاره نمود و اضافه کرد: موضوع دیگری که با کمک همه شهروندان و مسئولان باید پیگیری شود بار سنگین کاری روی کادر درمانی است. بر طبق گزارشات همچنان فشار کار بر کادر درمان خصوصاً پرستاران ادامه دارد. پس در این نشست پیشنهادی برای تقویت مجموعه وزارت بهداشت، کادر درمان و افزایش انگیزه برای کار آنها پیشنهادی به ستاد ملی ارائه شد که امیدواریم بعد از بررسی به تصویب برسد.
ذوالفقاری بار دیگر درباب پروتکل های بهداشتی برای اجرای عزاداری های ماه محرم اظهار داشت: بر طبق دستورالعمل های اعلام شده ایستگاه های صلواتی نباید برپا شوند و نذورات نیز تا حد ممکن بدون طبخ و تحت عنوان کمک مؤمنانه باید توزیع شود و از طرف دیگر فاصله گذاری باید مورد توجه همه عزیزان باشد.
وی در پاسخ به سوالی درباب برگزاری مراسم اربعین امسال با تاکید بر اینکه تصمیم قطعی در این خصوص هنوز گرفته نشده است، اضافه کرد: روز گذشته در مورد مراسم اربعین بحث و گفت و گو کردیم اما وضعیت بیماری هم اکنون در کشور عراق نیز روند افزایشی داشته، پس تصمیم گیری در این خصوص بستگی به روند این بیماری دارد. وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت مذاکرات و بررسی ها را در دستور کار دارند تا تصمیم نهایی دولت و مسئولین عراق اعلام گردد اما پیش بینی شرایط نشان میدهد که زمینه برگزاری این راهپیمایی وجود ندارد. البته هنوز با صراحت نمی توان این مساله را اعلام نمود پس منتظر تصمیم مسئولین عراق هستیم.
منبع:

1399/05/29
21:10:29
5.0 / 5
1619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خرید زندگی