خرید زندگی

سند برنامه عملیاتی متروی تهران منتشر گردید

سند برنامه عملیاتی متروی تهران منتشر گردید

مدیرعامل متروی تهران از انتشار سند برنامه عملیاتی شركت مترو برای نخستین بار در سال های اخیر آگاهی داد و عنوان كرد: این سند، زیرساخت پایش و رصد پروژه ها و بخش های مختلف برمبنای حجم اجرایی و ریالی كار در شركت مترو و مبنای مذاكرات با مراجع مختلف جهت تحقق برنامه ها و منابع مالی شركت است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی امام با بیان خبر انتشار سند برنامه عملیاتی مترو اظهار داشت: انتشار این سند در چارچوب طرح جامع بهبود عملکرد شرکت متروی تهران انجام و بر این اساس، استراتژی های شرکت مترو در بخش های مختلف تدوین شده است.
وی اظهار نمود: تدوین برنامه عملیاتی شرکت مترو از سال ۹۷ به صورت آزمایشی آغاز و در دی ماه ۹۸ جمع بندی و ابلاغ گردید. بر این اساس روند برنامه ریزی و بودجه ریزی سالانه برای شرکت مترو از مهرماه هرسال شروع می شود.
امام با اشاره به این که بدون در نظر گرفتن بخش ناوگان حمل و نقل ریلی، مبلغ پروژه هایی که توسط شرکت تابحال انجام شده است 70 هزار میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: حجم ریالی پروژه های در دست اجرای شرکت مترو ۲۰ هزار میلیارد تومان است. پس باتوجه به تعداد پروژه های در حال اجرا و نیز حجم ریالی کار، انجام اقدامات برمبنای سند برنامه عملیاتی لازم است.
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به این که در طول 3 سال قبل رصد و پایش پروژه ها و مجموعه های ستادی به شرایط قابل قبولی رسیده است، عنوان کرد: بر این اساس تمام بخش ها امکان کنترل و پیگیری امور جاری را داشته اند.
طبق گزارش سایت شهر، وی با اشاره به هدف شرکت مترو از انتشار این سند اظهار نمود: در سال ۹۶ مشکلات بسیاری درباب رصد پروژه ها، انجام تحلیل ها و اتخاذ تصمیم گیری ها داشتیم و حوزه برنامه ریزی یکی از مهم ترین چالش های شرکت در سال ۹۶ محسوب می شد. در حقیقت زیرساخت و امکانات رصد و پایش مجموعه ها و بخش های مختلف در سطح کلان وجود نداشت.
مدیرعامل متروی تهران با اشاره به این که در طول 3 سال قبل تلاش نموده ایم زیرساخت های لازم برای این مساله را فراهم نماییم، اظهار داشت: برنامه ریزی عملیاتی برای شرکت مترو از سال ۹۷ شروع شد و امروز با همت تمام معاونت ها، مجریان و بخش های مختلف ستادی در چارچوب کارگاه ها و جلسات مختلف اجرای آن به انتها رسیده است.
وی ادامه داد: سال قبل و همین طور طی ماه های اخیر نیز مبنای مذاکرات شرکت مترو با شورای اسلامی شهر تهران، نهادهای بالادستی در شهرداری تهران و همین طور مجلس شورای اسلامی جهت تحقق برنامه ها و منابع مالی شرکت مترو، این سند بوده است.1399/05/25
13:57:29
5.0 / 5
1953
تگهای خبر: ساخت , سایت , شهرداری , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خرید زندگی