خرید زندگی

بازگشت اتوبوس های برقی به پایتخت تا آخر سال

بازگشت اتوبوس های برقی به پایتخت تا آخر سال

به گزارش خرید زندگی مدیر عامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد ورود اتوبوس های برقی به پایتخت توضیحاتی عرضه كرد و اظهار داشت: قول می دهیم تا آخر سال این اتوبوس ها را در خط راه آهن مورد استفاده قرار دهیم.


محمود ترفع در گفتگو با ایسنا، درباره ورود اتوبوس های برقی به پایتخت اظهار داشت: در گذشته اتوبوس های برقی در تهران فعال بودند اما بعدا زمدتی به علت وجود ایرادات و همینطور ضرورت اصلاح مشکلات، این اتوبوس ها جمع آوری شده و از چرخه خدمت رسانی خارج شدند.
وی با بیان این که حالا اتوبوس های برقی که در گذشته در خیابان هفده شهریور فعال بودند باردیگر به چرخه حمل و نقل بازمی گردند اضافه کرد: البته تلاش کردیم مشکلاتی که در گذشته وجود داشت را حل کنیم؛ بگونه ای که دیگر شاهد کابل های زیاد در محیط شهری نیستیم و این کابل ها به سمت تیرهای چراغ برق هدایت شده و یک نظم بصری ایجاد کردیم.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان این که این اتوبوس ها به چرخه حمل و نقل باز می گردند، اظهار داشت: البته مهندسان شرکت واحد در حال اورهال اتوبوس ها و کابل کشی اصولی مسیر تردد هستند که به نظر می آید تا آخر سال جاری بتوانیم این مهم را محقق نماییم.
وی همینطور در پاسخ به سوالی در خصوص تاکید شهردار تهران درباره ورود اتوبوس های تمام برقی، افزود: اتوبوس های برقی مدنظر شهردار تهران تمام الکتریک است و بدون برق بالاسری فعالیت می نمایند و شیوه فعالیت آن بگونه ای است که این اتوبوس ها در روز با باتری کار کرده و در هنگام شب هم باید باتری های آنها شارژ شود.
ترفع با بیان این که برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته بنا داریم یک خط اتوبوس را به صورت آزمایشی به فعالیت اتوبوس های برقی تمام الکتریک اختصاص دهیم، اضافه کرد: البته از آن جایی که این اتوبوس ها نمونه داخلی ندارند، در حال انتخاب پیمانکار هستیم و از آن جایی که فرایند واردات امکان دارد طولانی باشد نمی توانیم زمان مشخصی را برای فعالیت اتوبوس های برقی تمام الکتریک بیان کنیم؛ اما با عنایت به این که اتوبوس های برقی قدیمی یک سرمایه ملی هستند قول می دهیم تا آخر سال این اتوبوس ها را در خط راه آهن مورد استفاده قرار دهیم.

منبع:

1399/05/24
16:03:18
5.0 / 5
1866
تگهای خبر: خدمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
خرید زندگی