خرید زندگی

بررسی اعتراض هیات تطبیق به مصوبه بلیت الكترونیك

بررسی اعتراض هیات تطبیق به مصوبه بلیت الكترونیك

اعضای شورای شهر تهران مصوبه خود در مورد نظام یكپارچه بلیت الكترونیك را به علت اعتراض هیات تطبیق اصلاح كردند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز بررسی اعتراض هیأت تطبیق فرمانداری تهران به مصوبه اصلاحیه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی را روی میز بررسی قرار دادند که محمد علیخانی بعنوان رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا اظهار داشت: هیات تطبیق فرمانداری تهران تبصره 12 این مصوبه را مغایر با ماده 80 قانون شوراها دانست و خواهان اصلاح آن شد.
وی با اشاره به اینکه تبصره 12 در مورد مبالغ تخفیف اعمال شده بود، خاطرنشان کرد: بامداد امروز با معاونت حمل و نقل مشورت کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که اگر به قوانین فرادست همچون قانون ایثارگران و قانون پشتیبانی از معلولان استناد نماییم مشکل حل می شود. چون که در این قوانین استفاده معلولان، جانبازان و... از حمل و نقل مجانی درون شهری تاکید شده و بر مبنای قانون اعتبارات مورد نیاز هم باید از جانب نهادهای مربوطه تامین گردد که پیشنهاد دادیم از آنجایی که تأمین اعتبار بر عهده دستگاه های دولتی است، شهرداری این تخفیف را لحاظ کرده و به حساب بدهکاری دستگاه ها منظور کند.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، ابراهیم امینی رئیس کمیسیون حقوقی در مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: هیات تطبیق باید به صراحت عنوان کند که این تبصره با کدام قانون مغایرت دارد. نه اینکه به صورت کلی بگوید که با ماده 80 قانون شهرداری ها در تضاد است. در صورتی که ماده 80، 34 بند دارد و به صورت مشخص نگفته است که این تبصره 12 در مغایرت با چه ماده واحده ای است که بر همین مبنا پیشنهاد می کنم شورای شهر به مصوبه خود اصرار کند.
محسن هاشمی هم در واکنش اظهار داشت: پیشنهاد می شود بند تغییر که از جانب کمیسیون حمل و نقل عرضه شده قبول نماییم تا این مصوبه در فرایند شورای حل اختلاف نماند.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل در خصوص تغییر در متن مصوبه رأی مثبت دادند.

همینطور اعضای شورای شهر در ادامه، لایحه پیشنهادی از جانب شهرداری تهران در مورد معرفی هشت نفر از کارکنان رسمی شهرداری تهران برای انتصاب بعنوان قائم مقام ذیحساب را مورد بررسی قرار دادند که مظاهریان معاون برنامه ریزی شهرداری تهران اظهار داشت: در جلسه قبل اعضای شورا به صلاحیت برخی از ذیحسابان رأی مثبت دادند اما برخی از این افراد انصراف داده و برخی دیگر رأی نیاوردند که حالا ما در چارچوب یک لایحه یک فوریتی اسامی جدید را به شورای شهر عرضه می نماییم که در صورت موافقت بررسی های بیشتر صورت خواهد گرفت.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران به این یک فوریت هم رأی مثبت دادند.
منبع:

1399/05/21
14:41:23
5.0 / 5
1822
تگهای خبر: دولت , شهرداری , شورای شهر , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
خرید زندگی