خرید زندگی

انتقاد معاون وزیر كشور از شیوه استعلام گیری در بخش صنعت

انتقاد معاون وزیر كشور از شیوه استعلام گیری در بخش صنعت

خرید زندگی: معاون اقتصادی وزیر كشور با اشاره به چرخه معیوب ستاندن استعلام ها خواهان حذف استعلام های بی مورد در بخش صنعت و تولید شد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در جریان بازدید از واحد فرآورده ای لبنی و پالایشگاه شیر در شهرستان شهریار که معان هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران نیز وی را همراهی می کرد اظهار داشت: جهش تولید با جهش در برنامه و تفکر مدیران اجرا می گردد.

وی سرگردانی سرمایه گذاران بین دستگاه های اجرایی را مهمترین مسله روز توصیف کرد و اظهار داشت: صنعتگران و سرمایه گذاران را نباید بین این اداره و آن اداره سرگردان کرد و موانع جدی پیش روی شان گذاشت.

وی در ادامه بعد از حضور در شرکت الیاف تولیدکننده نخ های پلاستیکی و پلی استری ضمن بازدید و شنیدن گلایه کارگران محدود و نظرات مدیران این واحد نیمه تعطیل اشاره کرد: باتوجه به محدودیت هایی که از دو سال پیش در نتیجه تحریم ها در کشور به وجود آمده است تا از ورود تولیدات مشابه خارجی جلوگیری شود متاسفانه از این فرصت گرانبها در بعضی پروژه های بزرگ استفاده نشده است.

این مقام ارشد در وزارت کشور اظهار داشت: احیا و راه اندازی واحدهای بزرگ بلا تکلیف نیازمند استفاده مدیران و سرمایه گذاران این واحدها از فرصتهای به وجود آمده است.

به گفته بابک دین پرست ضعف مدیریتی هم اکنون علت اصلی رکود و توقف خطوط تولید این پروژه هاست.

وی با نام بردن از رکود حاکم بر خطوط تولید واحد عظیم الیاف ایران گفت این واحد بزرگ که روزگاری ۱۲۰۰ نیرو در استخدام داشت الان داری ۶ نفر نیرو می باشد که بسیار جای تاسف دارد.

وی با تاکید بر لزوم احیاء کارخانه الیاف اظهار داشت: بنیاد مستضعفان می تواند با ارائه طرح احیاء این مجموعه عظیم را به چرخه تولید باز گرداند. وی افزود هر گونه مساعدت در روند اجرایی این مجموعه منوط به ارائه طرح احیاء ظرف یکماه آینده از طرف بنیاد مستضعفان خواهد بود.

دین پرست در ادامه با حضور در جلسه کارگروه تسهیل استان در محل شرکت صنایع بهشهر، با اشاره به چرخه معیوب ستاندن استعلام ها خواهان حذف استعلام های بی مورد در بخش صنعت و تولید شد.

وی با انتقاد از این شیوه غلط استعلام گیری بی مورد بعنوان مانعی در راه جهش تولید اظهار داشت: اگر مدیران بتوانند استعلام ها را شخصا تا نتیجه نهایی پیگیری و درگیر نامه نگاری های اداری نشوند آن وقت جهش تولید شکل خواهد گرفت.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور عدم هماهنگی بین بخشی، ترخیص ماشین آلات صنایع و مواد اولیه و تامین ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی را همچون مهم ترین مسایل این واحدهای صنعتی و بمراتب در کشور بیان کرد و اظهار داشت: این موارد الان پاشنه آشیل واحدهای تولیدی ماست که باید با هماهنگی و درایت مدیران تسهیل و تسریع گردد.

منبع:

1399/05/16
11:32:51
5.0 / 5
2054
تگهای خبر: تولید , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی