خرید زندگی
خبر خوش برای ۳ خط متروی تهران

آزادسازی پول مترو از گروی بانك آینده پس از یك سال

آزادسازی پول مترو از گروی بانك آینده پس از یك سال

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل متروی تهران از پرداخت كل پول اوراق مشاركت سال ۱۳۹۷مترو، كه بیشتر از یكسال در بانك آینده مانده بود، اطلاع داد.


علی امام در گفتگو با ایسنا، با بیان خبر واریز تمامی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷ از جانب بانک آینده بعد از گذشت یکسال اظهار نمود: اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷ به میزان ۱۳۰۰ میلیارد تومان توسط دو بانک عامل آینده و صنعت و معدن در ۳۱ تیرماه سال قبل منتشر گردید و فروخته شد.
وی با بیان این که بخش کوچکی از این اوراق با عاملیت بانک صنعت و معدن به فروش رفت که در مهرماه سال قبل پول آنرا به حساب شهرداری واریز کردند که برای توسعه خطوط ۶ و ۷ به کار گرفته شد، اظهار نمود: اما متاسفانه بانک آینده که عاملیت ۹۱۰ میلیارد تومان را برعهده داشت، به علل مختلف وثیقه های شهرداری را نپذیرفت و این پول به مدت یکسال در حساب بانک آینده باقی ماند.
مدیرعامل متروی تهران با بیان این که حدود سه هفته پیش با تلاش معاونان مالی و حمل و نقل شهرداری و مدیران بانک آینده، ضمانت نامه بین بانکی برای آزادسازی ۵۰ درصد سهم شهرداری انجام شد، خاطرنشان کرد: برپایه قانون ۵۰ درصد این اوراق را دولت باید تضمین می کرد که نهایتا در هفته گذشته با استناد به مصوبه شورای شهر تحت عنوان بسته «محرک اقتصادی» توانستیم ۵۰ درصد پول باقی مانده را هم آزادسازی نماییم و حالا ۹۱۰ میلیارد تومان از پول متروی تهران که در اختیار بانک آینده بود آزاد شد.
وی با بیان این که برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته و برنامه عملیاتی که از آغاز سالجاری تهیه شد نسبت به تکمیل و توسعه خطوط مترو اقدام خواهیم کرد، اظهار داشت: متعهد شدیم که ۱۲ ایستگاه مترو در خط ۶، ۷ و ۳ تا آخر سال راه اندازی نماییم و همینطور دو پست برق هم در خطوط ۳ و ۷ راه اندازی شود.
امام ابراز امیدواری کرد با این ۹۱۰ میلیارد تومان و بهای ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ و همینطور دریافت حداقل ۵۰ درصد بودجه مصوب مترو در شهرداری بتوانیم ۱۲ ایستگاه خطوط ۳، ۶ و ۷ را افتتاح نماییم.
منبع:

1399/05/12
14:52:25
5.0 / 5
2208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
خرید زندگی