خرید زندگی
معاون نظارت شورای شهر تهران خبر داد

عدم پذیرش گزارش اولیه حادثه فوت و مصدومیت كارگران خدماتی ورود شورا به علل حادثه

عدم پذیرش گزارش اولیه حادثه فوت و مصدومیت كارگران خدماتی ورود شورا به علل حادثه

به گزارش خرید زندگی معاون نظارت شورای شهر تهران از ورود شورا به بررسی حادثه فوت یك پاكبان و مصدومیت دو كارگر دیگر در حوالی پل سید خندان اطلاع داد.افشین حبیب زاده در گفتگو با ایسنا در مورد حادثه روز گذشته مرگ یکی از پاکبانان و جراحت دو پاکبان دیگر بر اثر برخورد یک خودرو با آنان در پاسخ به سوالی در خصوص این که چرا این فرد برخلاف آئین نامه نیروی انسانی در حال تمیز کردن بزرگراه بوده است، اظهار نمود: سازمان پسماند آئین نامه ای دارد که برپایه آن حضور عوامل انسانی این سازمان در بزرگراه ها ممنوع می باشد اما در همان آئین نامه اعلام شده که اگر نیاز بود مکان خاصی که ماشین آلات و ابزار امکان تردد ندارند، تمیز شود می توانند از نیروی انسانی استفاده کنند.

وی با بیان این که منطقه ۷ مدعی است که استفاده از نیروی انسانی در بزرگراه در حادثه روز گذشته به این علت بوده که باید نقاط حساسی را تمیز می کردند و امکان حضور ماشین آلات نبود، اظهار داشت: من با معاون خدمات شهری منطقه ۷ هم صحبت کردم و او اعلام نموده که شرایط روز گذشته بگونه ای نبود که ماشین آلات در آن مکان استفاده گردد.

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با بیان این که اگر مقرر است در بزرگراه ها از نیروی انسانی استفاده گردد باید اقدامات ایمنی و علامت گذاری ها به درستی صورت بگیرد، اظهار نمود: برپایه آئین نامه باید چند مرحله اخطار به رانندگان داده شود که در ابتدا یک فرد با پرچم رانندگان را از حضور پاکبانان آگاه کند و پس از آن هم در چند مرحله موانعی با فاصله های مناسب در نظر گرفته شود تا اگر خدایی ناکرده تصادفی صورت گرفت شاهد مرگ انسان نباشیم.

حبیب زاده با بیان این که حادثه روز گذشته در ساعت حدودا ۱۰ و ۳۰ دقیقه رخ داده و متاسفانه یک کارگر ایرانی جان خویش را از دست داده است و دو کارگر اهل افغانستان هم گرفتار جراحت شدند که خوشبختانه حال آنها رو به بهبود است، خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه گزارش اولیه ای از این حادثه عرضه کرد اما آنرا قابل قبول ندانستم و اعلام کردم باید گزارش تصویری قبل و پس از حادثه را هم بفرستند و قطعا بازرسان شورا هم این مورد را بررسی خواهند کرد.

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با بیان این که پیمانکاران اگر بنا بر آئین نامه نتوانستند برای پاکیزگی محل هایی از بزرگراه ها از ماشین آلات استفاده کنند حتما می بایست امنیت نیروی انسانی را تأمین کنند نه این که تمیز کردن یک بزرگراه خسارات جبران ناپذیری برای شهرداری به همراه داشته باشد.

وی در مورد ضرورت اصلاح آئین نامه با بیان این که این آئین نامه اخیرا ابلاغ گردیده است و سه مرحله نظارت سازمان پسماند، شهرداری منطقه و پیمانکار را هم دارد، اظهار نمود: البته باید برای این شرایط خاص تمیز کردن بزرگراه ها چاره ای بیندیشیم چون که مگر می شود ماشین آلات کوچک تر و یا خاص طراحی نشده باشد. باید زمینه ورود این ماشین آلات را فراهم نماییم.

حبیب زاده در انتها اظهار داشت: منتظر گزارش نهایی شهرداری منطقه ۷ در مورد حادثه روز گذشته هستیم و بازرسان شورا هم بطور قطع ابعاد مختلف این حادثه را بررسی خواهند کرد.
1399/05/11
15:12:35
5.0 / 5
1761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خرید زندگی