خرید زندگی

افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو تا اختتام سال بعلاوه اسامی ایستگاه ها

افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو تا اختتام سال بعلاوه اسامی ایستگاه ها

مدیرعامل متروی تهران اعلام نمود كه با تزریق پول فروش اوراق مشاركت و بودجه شهرداری می توان تا آخر سال 12 ایستگاه مترو را افتتاح نمود.


علی امام در گفت و گو با ایسنا، در مورد برنامه های متروی تهران به دنبال انتشار اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: مهلت انتشار و فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸، ۳۱ تیرماه بود که تا پول فروش این اوراق به دست مترو برسد حدود دو ماه زمان می برد.
وی با بیان این که نیمی از اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷ که در اختیار بانک آینده بود به حساب متروی تهران واریز شده است، اظهار نمود: از این ۹۱۰ میلیارد تومانی که در اختیار بانک آینده بود هنوز ۵۰ درصد آن که سهم دولت می باشد آزاد نشده هرچند که معاملات مالی شهرداری تهران در تلاش است که هرچه سریعتر این مبلغ را نیز رهاسازی کند.
مدیرعامل متروی تهران با بیان این که اگر پول اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷ - ۱۳۹۸ به متروی تهران برسد اتفاقات خوبی رخ خواهد داد، اشاره کرد: از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکتی که برای سال ۱۳۹۸ مترو در نظر گرفته شده ۹۰۰ میلیارد تومان متعلق به خط ۶ و ۷ و ۱۰۰ میلیارد تومان متعلق به خط ۳ است که می توانیم بر طبق برنامه حداقلی حداقل ۱۲ ایستگاه مترو را افتتاح نماییم.
امام با بیان این که به غیر از منابع ناشی از انتشار اوراق مشارکت، در بودجه شهرداری نیز ۲۸۰۰ میلیارد تومان بودجه برای مترو در نظر گرفته اند که امیدواریم باتوجه به شرایط مالی فعلی شهرداری حداقل ۵۰ درصد آن یعنی ۱۴۰۰ میلیارد محقق شود، اظهار نمود: بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در صورت تحقق این ۳۳۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده در اوراق مشارکت و بودجه شهرداری می توانیم تنها ایستگاه باقیمانده خط ۳ مترو یعنی اقدسیه را افتتاح نماییم.
مدیرعامل متروی تهران افزود: در خط شش ایستگاه های امیرکبیر، تربیت مدرس، شهرک آزمایش، مرزداران، یادگار امام، اشرفی اصفهانی و شهید ستاری که مجموعا هفت ایستگاه خواهد بود، افتتاح می شود.
وی ادامه داد: در خط هفت مترو نیز چهار ایستگاه برج میلاد، بوستان گفت و گو، میدان قیام و شهید محلاتی تا آخر سال جاری افتتاح می گردد.1399/05/06
15:25:20
5.0 / 5
2143
تگهای خبر: دولت , شهرداری , فروش , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
خرید زندگی