خرید زندگی
مدیرعامل شركت متروی تهران خبر داد:

رونمایی از سامانه آنلاین تامین كنندگان تأیید شده مترو (AVL)

رونمایی از سامانه آنلاین تامین كنندگان تأیید شده مترو (AVL)

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل شركت متروی تهران، از رونمایی و راه اندازی سامانه آنلاین تامین كنندگان تایید شده مترو (سامانه AVL) آگاهی داد و اظهار داشت: راه اندازی این سامانه ضمن كمك به جلوگیری خروج ارز از كشور منجر به كاهش زمان بهره برداری از ایستگاه های مترو می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی امام از رونمایی و راه اندازی سامانه آنلاین تامین کنندگان تایید شده مترو (سامانه AVL) اطلاع داد و عنوان کرد: راه اندازی این سامانه منجر به کاهش زمان تامین، نصب و راه اندازی تجهیزات و در نتیجه کاهش زمان بهره برداری از ایستگاه های مترو خواهد شد؛ همین طور از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می کند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه پیمانکاران و مشاورین داخلی کشورمان دارای توانمندی و تجربیات قابل توجهی در حوزه اقدامات اجرایی سازه و سیویل هستند و بنابراین معمولا اقدامات این حوزه با کمترین قیمت و بموقع در متروی تهران انجام می شود.
امام اضافه کرد: اما تامین تجهیزات برقی، مکانیکی و پنوماتیک (استفاده از انرژی باد در امور صنعتی) به دلیل وابستگی به خارج از کشور معمولا با تأخیر زمانی و خروج مقادیر بسیار زیاد ارز از کشور مواجه می باشد.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که هم اکنون خیلی از تولید کنندگان داخلی توان تامین قسمتی از تجهیزات را دارند، اضافه کرد: اما به دلیلهای مختلف همچون تحریم ها، شرکت های داخلی نمی توانند تأییدیه های لازم را برای تجهیزات ساخت داخل تهیه کنند. حتی اگر بتوانند تأییدیه های لازم را دریافت نمایند هزینه نهایی آن کالاها افزایش می یابد.
امام در ادامه اضافه کرد: راه اندازی سامانه AVL بستری را فراهم نموده است تا از آن دسته از تامین کنندگان داخلی که قصد دارند برای تولیدات خود استانداردهای لازم را به دست بیاورند، پشتیبانی صورت گیرد. در نتیجه این سامانه، فضایی برای رقابت تولیدات داخلی و خارجی است.

شفاف سازی و پرهیز از وابستگی به خارج از کشور

امام با اشاره به شفاف سازی و پرهیز از وابستگی به خارج از کشور بعنوان دو پیامد مثبت راه اندازی این سامانه تصریح کرد: سیاست گذاری متمرکز، تامین کالا و تجهیزات به صورت غیر متمرکز، تسری قوانین و آئین نامه های مصوب و نیز افزایش سرعت تصمیم گیری و اجرا، از دیگر نتایج مثبت راه اندازی سامانه AVL است.
او با اشاره به اینکه سامانه آنلاین تامین کنندگان تأیید شده مترو به صورت جداگانه و آنلاین برای هر پروژه تمام استانداردها، الزامات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز را درج می کند، اظهار نمود: تامین کنندگانی که توان تامین تجهیزات و استانداردهای مورد نظر را دارند اعلام آمادگی کرده و با ارائه مستندات خود تأییدیه های مورد نظر را در کمترین زمان دریافت می کند. همین طور شرکت هایی که به مرور استانداردهای مورد نظر خودرا از دست می دهند از سامانه خارج می شوند و تا زمانی که استانداردهای لازم را به دست نیاورده باشند در سامانه وارد نخواهند شد.
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به این که تأیید استاندارد تجهیزات تولیدی شرکت های داخلی فرآیندی مستمر است، عنوان کرد: بنابراین یک نقشه راه برای موفقیت این سامانه تدوین شده تا ادامه فعالیت آن بر طبق این نقشه صورت گیرد.
اودر ادامه تصریح کرد: درنتیجه علاوه بر نتایج مثبتی که راه اندازی این سامانه برای متروی تهران دارد، سایر اعضای اتحادیه شرکتهای قطار شهری کشورکه در حال رسیدن به فاز تامین و نصب تجهیزات هستند نیز از وجود آن بهره مند خواهند شد؛ برای اینکه این سامانه می تواند با مشارکت اتحادیه قطارهای شهری کشور نقش بهادار ای در توسعه صنعت مترو داشته باشد.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که فیلدها و اطلاعات مد نظر شرکت مترو جهت راه اندازی این سامانه بر روی «سامانه تامین کنندگان و ارائه دهندگان خدمات شهرداری تهران» بارگذاری شده است، اظهار داشت: با عنایت به این که این سامانه از قبل طراحی شده و از نظر زمان و هزینه برای شرکت مترو اجرای سامانه تامین کنندگان تأیید شده آنلاین مترو بسیار به صرفه بود.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، متقاضیان جهت رفتن به این سامانه در ابتدا باید با گذراندن مراحل ثبت نام در سامانه my.tehran.ir و دریافت نام کاربری و رمز عبور به آدرس providers.tehran.ir مراجعه نموده و مراحل سه گانه خوداظهار عمومی، فنی و مالی را جهت ثبت در سامانه AVL انجام دهند.
منبع:

1399/05/04
13:59:33
5.0 / 5
1950
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی