خرید زندگی

پیشرفت فیزیكی ۹۵ درصدی پروژه های آبخیزداری فیروزكوه

پیشرفت فیزیكی ۹۵ درصدی پروژه های آبخیزداری فیروزكوه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزكوه اعلام نمود: پروژه های آبخیزداری این شهرستان كه با هدف كنترل سیل و رسوب به مرحله اجرا درآمده، از پیشرفت فیزیكی ۹۵.۵ درصدی برخوردار می باشد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا عباس قاسمی اضافه کرد: پروژه های آبخیزداری درحوزه های آبخیز اَرو، جلیزجند، سله بن، قزقانچای و عِمرک شهرستان فیروزکوه و با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.

وی در ادامه اظهارکرد: پروژه های آبخیزداری در چارچوب اقدامات مکانیکی شامل عملیات خاکی (تورکینست) به حجم عملیات ۱۳۱۴۰مترمکعب، راه اندازی بندهای سنگی – ملاتی به حجم ۷۹۶۵ مترمکعب، سنگی – گابیونی به حجم ۳۰۷۰ مترمکعب، اسکله ریزی به حجم ۱۰۲۰ مترمکعب، مرمت سازه ها به حجم ۳۱۰ مترمکعب و خشکه چین به حجم ۱۰۸۰ مترمکعب انجام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه افزود: این قبیل پروژه ها علاوه بر کنترل سیل و رسوب، باعث تقویت سفره های آب زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی خواهند شد.

به گزارش سایت سازمان جنگل ها قاسمی در انتها با اشاره به وجود نقاط حساس و سیل خیز در سطح شهرستان فیروزکوه بر تداوم اجرای عملیات آبخیزداری تاکید کرد.
1399/05/01
22:23:03
5.0 / 5
1899
تگهای خبر: سازمان , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خرید زندگی