خرید زندگی

زندگی رویایی در دره بهشت ! بعلاوه تصاویر

زندگی رویایی در دره بهشت ! بعلاوه تصاویر

خرید زندگی: ساختمان­ های مسكن مهر فاز 8 شهر جدید پردیس از پشت كوه ها سر درآورده ­اند؛ خانه­ هایی دور، پشت كوه­ های صبور كه به آن «دره بهشت» می­ گویند؛ پستی­ ها و بلندی­ هایی بدون پوشش گیاهی كه تمامی ندارند و پنجره خیلی از خانه ها به همین منظره باز می شود. ساخت و سازها همچنان ادامه دارد، خیلی از ساختمان­ ها خالی از سكنه اند و بعضی از آنها هم فقط یك یا دو واحدشان سكنه دارد.ساختمان­ های مسکن مهر بلندتر از مجسمه امیرکبیر در ابتدای فاز ۸ هستند. بعضی از نهال های جوان کاشته شده در بلوار امیرکبیر از بی آبی خشک شده اند. پای دیواره ساختمان های بلند پُر از تبلیغاتِ تغییر نقشه ساختمان ها، تخریب، بازسازی و طراحی کابینت هاست. حدودا رستورانی وجود ندارد و دکه هایی هستند که فست فود یا غذای خانگی می فروشند. نخاله های ساختمانی در حاشیه بلوک ها جمع شده اند. ساعت کاری کارگران تمام شده و بعضی از مصالح ساختمانی در محوطه های کارگاهی رها شده اند. اما بعضی از کارگران همچنان مشغول آسفالت خیابان های خاکی اند.

واحدهای ۱۰۵ متری، دوخوابه اند و دو تراس دارند که درِ یکی از تراس ­ها از سمت آشپزخانه و درِ دیگری از سمت یکی از اتاق خواب­ ها باز می ­شود. انباری هم داخل واحد است. پاگردها کوچک و باریکند و با آنکه هنوز ساخت و ساز تکمیل نشده اما بوی فاضلاب در خانه­ ها تند است. کارگران می­ گویند وقتی واحدها تکمیل شود، روی فاضلابی را که چند متر آن طرف­ تر است، می ­پوشانند اما با این وجود برخی مالک ها، کلید آپارتمان­ هایشان را تحویل گرفته ­اند و در یک کوچه بالاتر زندگی می­ کنند.

کارگران به صورت روزمزد و برای شرکت های پیمانکاری متفاوت کار می کنند. خیلی از آنها اهل افغانستانند و برای کار به ایران آمده اند. شرکت ها دستمزدهای متفاوتی از ۹۰ تا ۱۱۰ هزار تومان به کارگران پرداخت می کنند. «نجیب»، کارگر یکی از شرکت های ساختمانی است و برای هشت ساعت کار روزانه ۹۰ هزار تومان می گیرد. بعضی از شرکت ها در کنار حقوقی که پرداخت می کنند به کارگرها جای خواب هم می دهند. او هفت سالی می شود که در شهر جدید پردیس کار می کند. با آنکه روزمزدی کار می کند اما گاهی پیش می آید که تا چند ماه حقوقش را سر ماه نمی گیرد.
نمایی از فاز ۸ مسکن مهر پردیس


منبع:

1399/04/30
14:45:19
5.0 / 5
2247
تگهای خبر: زندگی , ساخت , فروش , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خرید زندگی