خرید زندگی

تصویب كلیات طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران

تصویب كلیات طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران

به گزارش خرید زندگی اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۳ رأی موافق كلیات طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی این شورا بررسی کلیات طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران را در دستور کار داشتند. در همین راستا محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در عرضه گزارشی اظهار داشت: طرح تفصیلی منطقه ۲۲ سابقه دیرینه ای دارد و فلسفه عرضه آن به مصوبه سال ۱۳۹۳ شورایعالی شهرسازی و معماری کشور بر می گردد.
وی ادامه داد: بعد از آنکه در دوره چهارم شورا کمیسیون شهرسازی و معماری در شورای شهر تهران تشکیل شد در تعاملات با دبیرخانه شورایعالی شهرسازی یکی از اولویت ها بررسی مغایرت های طرح تفصیلی و طرح جامع شهر تهران شد که نهایتا با تشکیل کمیته مشترک میان شورا، شهرداری و شورایعالی شهرسازی این مغایرت ها احصا شد.
وی افزود: در حقیقت طرح تفصیلی برشی از طرح جامع است و یکی از مغایرت های طرح تفصیلی تدوین طرح ویژه ای برای منطقه ۲۲ با رویکرد ارتقای کیفیت زندگی بود که باید تدوین می شد. بنابراین با رویکرد تعاملی با شهردار منطقه ۲۲ و دیگر ذینفعان تلاش بر این بود که طرح تفصیلی منطقه به سرانجام برسد.
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهرداری تهران را طرحی مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: امروز در صحن شورای شهر تهران طرح تفصیلی این منطقه در ۱۴ ماده و بیشتر از ۴۰ تبصره مطرح شده و شهرداری تهران مکلف است نقشه های این طرح را تهیه و یک نسخه آنرا با مُهر شورای شهر تهران در اختیار شورا قرار دهد. چون که یکی از موارد مورد توجه در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ مبحث جمعیت پذیری است. منطقه ای که می توانست صادر کننده خدمات باشد و هم اکنون یکی از محروم ترین مناطق در سرانه های خدماتی است.
وی افزود: ۵۰۰ هزار نفر جمعیت برای منطقه ۲۲ پیشبینی شده است اما آمارها نشان داده است ۲۳۰ هزار نفر تا به امروز در این منطقه ساکن شدند. شهرداری تهران به دنبال این بود تا بارگزاری ها به سمت اتوبان حکیم و خرازی سوق پیدا کند و دیگر شریان های معابر به شکل سرانه های خدماتی باقی بماند. یکی از مشکل های موجود دیگر این است که تصمیماتی در منطقه گرفته شد که خارج از مصوبات است و هنوز خیلی از آنها بلاتکلیف است.
سالاری تصریح کرد: طرح تفصیلی قدیم شهر تهران بگونه ای بود که کاربری ها روی پارسل مشخص بود که از سال ۹۲ تفکیک ها بر مبنای پهنه بندی انجام و چهار پهنه مشخص شد.
وی با تاکید بر اینکه یکی از نقاط عطف لایحه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ ایجاد یک بانک زمین برای خدمات عمومی است، اضافه کرد: خدمات شهری مورد نیاز در بانک زمین لیست می شود تا اگر شهرداری بخواهد بارگزاری و عرضه خدمات کند.
در ادامه میرلوحی عضو دیگر شورای شهر تهران اظهار داشت: مقرر بود منطقه ۲۲ تهران فراغت محور باشد. حال پرسش این است که برای تثبیت فضای سبز در این لایحه پیشبینی انجام شده یا خیر؟ باید مشخص شود فضای سبز در کدام یک از لایحه ها تثبیت شده است.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بعد از بحث و بررسی لایحه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ در صحن شورا، با ۱۳ رأی موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.1399/04/29
17:05:25
5.0 / 5
1929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی