خرید زندگی
رییس ستاد مبارزه با كرونا در تهران:

جمع آوری هوشمند پسماند بیمارستانی قسمتی از نگرانی مان را رفع كرد

جمع آوری هوشمند پسماند بیمارستانی قسمتی از نگرانی مان را رفع كرد

به گزارش خرید زندگی زالی اظهار داشت: سیستم هوشمندی جمع آوری پسماند بیمارستانی بخش زیادی از نگرانی ها را در جمع آوری پسماند عفونی رفع می كند و جمع آوری سریع تر زباله های عفونی را به همراه دارد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، علیرضا زالی در حاشیه مراسم رونمایی از خودرو های جدید جمع آوری زباله اظهار داشت: برمبنای مطالعات میدانی در حوزه مدیریت پسماند رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی انجام شده است، به شکلی که پسماندها به کانون شیوع بیماری های عفونی تبدیل نشدند در صورتیکه در سایر بخش های دنیا یکی از کانون های شیوع انباشت پسماندها به شمار می رفتند.
وی با اشاره به اینکه مدیریت خوب حوزه پسماند در شهر تهران باعث شده که پایین ترین میزان ابتلاء در بین کارگران این حوزه را شاهد باشیم، اظهار داشت: میانگین ابتلای نیروهای خدماتی شهری در تهران بعنوان افرادی که در خط اول مقابله با کرونا هستند، بسیار پایین است.
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در شهر تهران با اعلان اینکه میزان زباله های عفونی از زمان شیوع ویروس کرونا در این شهر پنج برابر بیشتر از ظرفیت شده است، اظهار داشت: در تهران ۲ هزار تن زباله بیمارستانی جمع آوری می شد که با ورد کرونا این رقم به ۷ هزار تن یعنی چیزی معادل ۳.۵ برابر تناژ معمول افزایش پیدا کرد.
وی اضافه کرد: تفکیک در مبدا و دخالت در مقصد نیز با بهره بردن از ۱۵ هزار نیروی خدماتی در پشت این ماجرا محقق شده است که لازم است از شهرداری و کارکنان آن برای این مساله قدردانی نماییم.
زالی با اعلان اینکه تدابیری که در ستاد مقابله با کرونا اتخاذ نموده موجب افزایش ظرفیت تفکیک زباله بیمارستانی در بیمارستان ها شده و در شهرداری تهران هم تدابیر خوبی برای جمع آوری این زباله ها اتخاذ شده است اظهار داشت: بطور میانگین هر تخت بیمارستانی ۳.۵ تا ۵ کیلوگرم زباله تولید می کند که درصدی از آن عفونی است.
وی به افزوده شدن ۴۰ دستگاه خودروی حمل زباله بیمارستانی که به صورت هوشمند امروز به ناوگان مدیریت پسماند شهر تهران اضافه شدند اشاره نمود و اظهار داشت: این سیستم کاملاً هوشمند و قابل ردیابی است همین طور افرادی که با این ماشین ها کار می کنند تبحر بیشتری در جمع آوری این زباله ها دارند که در نهایت این زباله ها در سلول جداگانه ای دفع خواهند شد.
زالی افزود: این سیستم هوشمندی که امروز رونمایی گردید، بخش زیادی از نگرانی ها را رفع کرده و مدیریت هوشمند پسماند را اداره می کند، به شکلی که رضایت مندی بیمارستان ها در حوزه جمع آوری سریع تر زباله های عفونی را به همراه دارد.
وی ابراز امیدواری کرد که دراین زمینه به نقطه ای برسیم که با بهره بردن و توسعه این سیستم بتوانیم زباله های عفونی تولید شده منازل را هم به شکلی بهداشتی جمع آوری نماییم.
زالی با اشاره به اینکه در ماه های اخیر درآمدهای اختصاصی شهرداری تهران افت شدیدی داشته و هزینه هایی نیز به آن تحمیل شده است گفت: هزینه هایی همچون ضد عفونی دستگاه های میانی که به صورت میانگین روزانه ۱۵ هزار لیتر محلول برای ضد عفونی آن نیاز است پس لازم است برای شهرداری تهران ستاد مقابله با کرونا بودجه ای را اختصاص دهد که ما این مساله را در ستاد مطرح کردیم و امیدواریم این امر محقق شود.


منبع:

1399/04/23
20:45:29
5.0 / 5
2180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خرید زندگی